Kolejne dwa macedońskie pojazdy zatrzymane. Wysokie kary pieniężne nie odstraszają nieuczciwych przewoźników

Kontrola ciągników siodłowych przez WITD w Lublinie. | foto WITD w Lublinie

region Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie wykryli kolejne dwa wyłączniki tachografów. Wysokie kary pieniężne nie odstraszają nieuczciwych przewoźników.

oprac. RW

Opublikowano: 19 sierpnia 2020 13:00 | Aktualizacja: 19 sierpnia 2020 12:21

W tamtym tygodniu WITD w Lublinie poinformowało o ujawnieniu w macedońskim ciągniku siodłowym wyłącznika tachografu. Wysoka kara pieniężna nie przyniosła widocznie należytych skutków. We wtorek, 11 sierpnia br. rutynowe działania na drodze krajowej nr 2 w powiecie bialskim, inspektorzy zatrzymali kolejne dwa macedońskie pojazdy.

 

Intuicja inspektorów okazała się trafna, gdyż po szczegółowym sprawdzeniu ciągników siodłowych potwierdzono, że zastosowano w nich wyłącznik tachografu. Przewoźnik mimo wcześniejszych kar pieniężnych nie zaniechał nielegalnych praktyk. Teraz zapłaci łącznie 20 tysięcy złotych kary, a nie są to jedyne koszty, które będzie musiał pokryć.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.