Kierowcy w woj. lubelskim przebadani na obecność narkotyków

Badanie kierowcy autobusu miejskiego w Lublinie. | foto WITD w Lublini

region Od wtorku na terenie naszego województwa inspektorzy transportu drogowego prowadzili działania, polegające na badaniu kierowców komunikacji regularnej na zawartość narkotyków.

oprac. RW

Opublikowano: 3 sierpnia 2020 14:00 | Aktualizacja: 3 sierpnia 2020 14:29

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie prowadzili badania na zawartość narkotyków u kierowców z największych miast regionu, w tym z Lublina.

 

Łącznie przebadano 50 osób. Niezwykle optymistycznym, jest fakt, że w próbkach przebadanych kierowców, nie stwierdzono nawet śladowych ilości narkotyków, takich jak: amfetamina, heroina, morfina, kokaina, haszysz oraz marihuana.

 

W przypadku narkotyków badanie odbiega od tego na obecność alkoholu. Głównym utrudnieniem w tego typu badaniach są poszukiwane różne grupy narkotyków. Na wynik trzeba czekać kilkanaście minut, co z pewnością jest sporą niedogodnością. Finalnie jednak bezpieczeństwo na drogach i życie ludzi warte jest tego poświęcenia. WITD w Lublinie zapowiada, że takie działania będą kontynuowane, a swoim zasięgiem obejmą także innych kierowców.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.