Reklama

Kierowcy w woj. lubelskim przebadani na obecność narkotyków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WITD w Lublini

Kierowcy w woj. lubelskim przebadani na obecność narkotyków - Zdjęcie główne

Badanie kierowcy autobusu miejskiego w Lublinie. | foto WITD w Lublini

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Od wtorku na terenie naszego województwa inspektorzy transportu drogowego prowadzili działania, polegające na badaniu kierowców komunikacji regularnej na zawartość narkotyków.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie prowadzili badania na zawartość narkotyków u kierowców z największych miast regionu, w tym z Lublina.

 

Łącznie przebadano 50 osób. Niezwykle optymistycznym, jest fakt, że w próbkach przebadanych kierowców, nie stwierdzono nawet śladowych ilości narkotyków, takich jak: amfetamina, heroina, morfina, kokaina, haszysz oraz marihuana.

 

W przypadku narkotyków badanie odbiega od tego na obecność alkoholu. Głównym utrudnieniem w tego typu badaniach są poszukiwane różne grupy narkotyków. Na wynik trzeba czekać kilkanaście minut, co z pewnością jest sporą niedogodnością. Finalnie jednak bezpieczeństwo na drogach i życie ludzi warte jest tego poświęcenia. WITD w Lublinie zapowiada, że takie działania będą kontynuowane, a swoim zasięgiem obejmą także innych kierowców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE