Kierowca ukraińskiej autolawety naruszył wszystkie możliwe normy

Ukraińska autolaweta podczas zatrzymania przez WITD w Lublinie. | foto WITD w Lublinie

region Rzadko spotykana kara po skontrolowaniu ukraińskiej autolawety Po przeanalizowaniu tylko jednej wykresówki nałożono 9.300 zł kary pieniężnej na przewoźnika oraz 2050 zł kary grzywny na kierowcę.

oprac. RW

Opublikowano: 21 lipca 2020 13:57 | Aktualizacja: 21 lipca 2020 13:57

W piątek 17 lipca podczas wykonywania rutynowych kontroli na drodze krajowej nr 12 w m. Chojno Nowe, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie wytypowali do kontroli ukraińską autolawetę. Kierowca pojazdu początkowo Nie chciał okazać swojej wykresówki. Uczynił to dopiero po długich negocjacjach.

 

Po sprawdzeniu wykresówki okazało się, że kierowca przez ostatnie 24 godziny praktycznie nieustannie prowadził pojazd, naruszając tym samym wszystkie możliwe normy w zakresie jazdy bez przerw, jazdy dziennej i odpoczynków.

 

Za naruszenia pojazd został skierowany na parking, gdzie kierowca odebrał należne mu odpoczynki. Otrzymał także mandaty karne w kwocie 2050 złotych. Pobrano dodatkowo kaucje od przewoźnika w kwocie 9300 złotych tj. w kwocie przewidywanej kary pieniężnej za stwierdzone naruszenia.

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.