Kierowca przekroczył ładowność o blisko 400%

foto witd.lublin.pl

region Kierowca samochodu dostawczego blisko czterokrotnie przekroczył ładowność. Dodatkowo przewoził towary niebezpieczne bez wymaganego zabezpieczenia.

RW

Opublikowano: 22 maja 2020 14:58 | Aktualizacja: 22 maja 2020 14:58

Samochód dostawczy został zatrzymany w Hucie Turobińskiej (powiat biłgorajski) przez Inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. Dowód rejestracyjny wskazywał na ładowność wynoszącą 910 kg oraz dopuszczalna masa całkowita 3500 kg. Po zważeniu pojazdu okazało się, że z ładunkiem ważył aż 7000 kg. Dodatkowo przewożony ładunek nie był zabezpieczony przed przemieszczaniem, a przewożono także materiały niebezpieczne, które stanowiły dodatkowe zagrożenie.


Kierujący został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych. Ponadto inspektorzy zakazali dalszej jazdy do częściowego rozładunku pojazdu i przywrócenia jego normatywności. 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.