Reklama

10 tys. zł kary pieniężnej dla macedońskiego kierowcy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WITD w Lublinie

10 tys. zł kary pieniężnej dla macedońskiego kierowcy  - Zdjęcie główne

Inspektorzy z WITD kontrolują macedońskiego kierowcę ciągnika siodłowego. | foto WITD w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Kierowcy praktykują przeróżne pomysły, żeby szybciej zrealizować dany kurs. Tym razem u macedońskiego kierowcy znaleziono wyłącznik tachografu sterowany magnesem przykładanym do wewnętrznej części tapicerki drzwi.

Pojazd został skontrolowany 6 sierpnia na drodze krajowej nr 19 niedaleko Kocka. Inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali ciągnik siodłowy z naczepą, zarejestrowany w Macedonii. Przewoził on mięso z Polski do Serbii.

 

Już wstępna kontrola wykazała nieprawidłowości w działaniu tachografu. Pojazd został skierowany do najbliższego serwisu, gdzie dokonano szczegółowej kontroli. Tam przypuszczenia inspektorów zostały potwierdzone, gdyż instalacja została zmodyfikowana i wyposażona w dodatkowe sterowanie blokujące działanie urządzenia dokumentującego czas pracy kierowców.  Tym razem magnesu nie trzeba było przyłożyć do nadajnika impulsów, ale do elementu tapicerskiego na drzwiach. 

 

Wyłącznik został zdemontowany, a tachograf przywrócony do fabrycznego stanu. Kierowca będzie mógł kontynuować jazdę po uiszczeniu kary na poczet grożącej kary pieniężnej tj. 10 tys. zł oraz pokryciu kosztów pracy serwisu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE