10 tys. zł kary pieniężnej dla macedońskiego kierowcy

Inspektorzy z WITD kontrolują macedońskiego kierowcę ciągnika siodłowego. | foto WITD w Lublinie

region Kierowcy praktykują przeróżne pomysły, żeby szybciej zrealizować dany kurs. Tym razem u macedońskiego kierowcy znaleziono wyłącznik tachografu sterowany magnesem przykładanym do wewnętrznej części tapicerki drzwi.

oprac. RW

Opublikowano: 11 sierpnia 2020 11:34 | Aktualizacja: 11 sierpnia 2020 11:34

Pojazd został skontrolowany 6 sierpnia na drodze krajowej nr 19 niedaleko Kocka. Inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali ciągnik siodłowy z naczepą, zarejestrowany w Macedonii. Przewoził on mięso z Polski do Serbii.

 

Już wstępna kontrola wykazała nieprawidłowości w działaniu tachografu. Pojazd został skierowany do najbliższego serwisu, gdzie dokonano szczegółowej kontroli. Tam przypuszczenia inspektorów zostały potwierdzone, gdyż instalacja została zmodyfikowana i wyposażona w dodatkowe sterowanie blokujące działanie urządzenia dokumentującego czas pracy kierowców.  Tym razem magnesu nie trzeba było przyłożyć do nadajnika impulsów, ale do elementu tapicerskiego na drzwiach. 

 

Wyłącznik został zdemontowany, a tachograf przywrócony do fabrycznego stanu. Kierowca będzie mógł kontynuować jazdę po uiszczeniu kary na poczet grożącej kary pieniężnej tj. 10 tys. zł oraz pokryciu kosztów pracy serwisu.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.