Reklama

Zamiany rozkładu MPK Lublin - co nowego?

Opublikowano:
Autor:

Zamiany rozkładu MPK Lublin - co nowego? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Koniec ferii oznacza nowy rozkład jazdy MPK Lublin. Dla ułatwienia komunikacji, po feriach wrócą zawieszone linie, na trasy wyjadą dodatkowe pojazdy oraz zmodyfikowane zostaną niektóre godziny odjazdów. Dodanych zostało około 100 kursów na 20 liniach. Wszystko to ma związek z zakończeniem okresu świąteczno-feryjnego i tym samym ze zmianą „rozkładu specjalnego” MPK na „dzień powszedni, rok szkolny”.

W związku z powrotem uczniów do nauki, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie poinformował o zmianach rozkładów jazdy. Zmiany te pozytywnie wpłyną na komfort podróżowania. Komunikację uzupełnią 24 dodatkowe wozy. Oznacza to możliwość łatwiejszego przemieszczania się i krótsze oczekiwanie na odjazd. Rozkład specjalny, który obowiązywał w trakcie świąt i ferii zimowych, zostanie zmieniony na nowy, ułatwiający komunikację w roku szkolnym. Do rozkładu wrócą zawieszone linie, niektóre zmienią częstotliwość kursowania, niekiedy nastąpi modyfikacja godzin odjazdów. Na przystankach pojawiły się już nowe tablice odjazdów. Warto zapoznać się ze zmianami, aby uniknąć niespodzianek.

Jak zmieni się rozkład jazdy?

Zgodnie z nowym rozkładem w dni powszednie linia nr 7 zwiększy częstotliwość o 22 dodatkowe kursy, natomiast  linie 17, 26, 31, 74, 151, 158 uzyskają po 9 nowych połączeń. Linia nr 25 wróci na ulicę Romera, natomiast linia nr 11 zmniejszy częstotliwość kursowania poza godzinami szczytu i wieczorem. Linie 15, 37, 39, 42 zmienią godziny odjazdów. Niektóre kierunki kursować będą wciąż zgodnie z rozkładem specjalnym, np. linia 25, 70, 73. Linie 13 oraz 34 usuną ostanie kursy w dzień powszedni. Linia 47 wydłuży kurs wieczorny do przystanku Felin Spiessa. Zmniejszona zostanie liczba kursów nr 54, 156, 950. Powrócą natomiast kursy linii nr 912 oraz 922. Wszystko to ma na celu usprawnienie komunikacji.

Szczegółowy plan odjazdów według harmonogramu „dzień powszedni, rok szkolny" można znaleźć na stronie ZTM oraz na przystankach autobusowych. Nowy rozkład jazdy MPK Lublin będzie obowiązywać od 30 stycznia.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy