Reklama

W jakim celu używa się serwet chirurgicznych?

Opublikowano:
Autor:

W jakim celu używa się serwet chirurgicznych? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Aby możliwe było świadczenie wysokiej jakości usług medycznych i zapewnienie pełnego bezpieczeństwa, podczas zabiegów chirurgicznych wykorzystuje się serwety chirurgiczne. Są to wyroby medyczne, które muszą spełniać szereg rygorystycznych norm. Dowiedz się więcej o ich zastosowaniu!

Czym są serwety chirurgiczne?

Serwety chirurgiczne, znane również jako obłożenia chirurgiczne, stanowią niezbędny element wyposażenia sali zabiegowej – każda placówka medyczna przeprowadzająca takie procedury powinna wykorzystywać je podczas zabiegów. Co ważne, muszą być to produkty spełniające założenia dyrektyw dotyczących wyrobów medycznych oraz standardy europejskie. Tylko w ten sposób możliwe jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas zabiegów operacyjnych i zapobieganie zakażeniom miejsca operowanego.

Zastosowanie serwet chirurgicznych

Jałowa serweta chirurgiczna wykonana z materiału o wysokich parametrach jakościowych pozwala na skuteczne zabezpieczenie zarówno pola zabiegowego, jak i pacjenta podczas różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych. Wysokiej jakości wyroby medyczne powinny spełniać wymagania dotyczące przenikalności drobnoustrojów oraz cieczy, a także czystości mikrobiologicznej. Powinny być one nie tylko wytrzymałe na rozciąganie, ale i umożliwiać zapewnienie ochrony przed drobnoustrojami w czasie przeprowadzania operacji.

Wśród zalet zastosowania obłożenia chirurgicznego możemy wymienić jednak nie tylko zapobieganie rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów na obszar chirurgiczny czy zanieczyszczaniu innych obszarów zarazkami z rany! Serwety chirurgiczne zapewniają pacjentowi pewien stopień prywatności podczas przeprowadzania zabiegu. Ponadto, dzięki nim chirurg może się bardziej skoncentrować na obszarze chirurgicznym.

Serwety chirurgiczne sterylne wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, a także folia chirurgiczna do zabezpieczania pola operacyjnego dostępne są tutaj: eplaster.pl/pl/c/Serwety-chirurgiczne-operacyjne/145.

Serwety chirurgiczne – cechy

Wyroby medyczne, jakimi są obłożenia chirurgiczne, zapewniają kompleksową ochronę podczas przeprowadzania zabiegów na sali operacyjnej. To produkty wytrzymałe na rozerwanie czy rozciąganie, posiadające właściwości antyelektrostatyczne. Serwety chirurgiczne są nieprzemakalne i charakteryzują się wysoką chłonnością.

Warto wspomnieć, że obłożenia chirurgiczne dostępne są w wielu różnych rozmiarach, a ich konstrukcja pozwala na szybkie i skuteczne obłożenie pacjenta, wyznaczając tym samym granice pola operacyjnego.

Zabiegi chirurgiczne – wyposażenie sali operacyjnej

Niezbędne wyposażenie sali operacyjnej do zabiegu chirurgicznego nie obejmuje jedynie narzędzi chirurgicznych. Oprócz wysokiej jakości instrumentów medycznych, takich jak skalpel, nożyczki chirurgiczne, pęsety czy kleszcze, konieczne są odpowiednie rękawice chirurgiczne oraz odzież operacyjna – wśród niej można wymienić fartuchy chirurgiczne, spodnie i bluzy chirurgiczne.

Jednym z priorytetów podczas przeprowadzania zabiegów na sali operacyjnej jest zapobieganie zakażeniom. Z uwagi na to niezbędne jest wykorzystanie wysokiej jakości wyrobów medycznych – niezaprzeczalnie należą do nich jałowe serwety chirurgiczne.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy