Reklama

Spedycja drogowa jako remedium na problemy z łańcuchem dostaw

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Spedycja drogowa jako remedium na problemy z łańcuchem dostaw - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Branża TSL (transport, spedycja, logistyka) jest jednym z sektorów, które – pomimo pandemii koronawirusa – rozwija się w Polsce szczególnie dynamicznie. Nie ma w tym fakcie nic dziwnego, ponieważ to właśnie dzięki branży transportowej sklepy, salony kosmetyczne itd. otrzymują każdego dnia towary do sprzedaży. Jednym z istotnych elementów sektora TSL jest tzw. spedycja całopojazdowa. Na czym polega to rozwiązanie? Przeczytaj poniższy tekst, by poznać odpowiedź na to pytanie.

Spedycja całopojazdowa – istota
Profesjonalna usługa spedycyjna świadczona przez zewnętrzne, wyspecjalizowane podmioty to rozwiązanie, które sprawia, że przedsiębiorstwa mogą dostarczać swoje towary nawet pomimo tej poważnej bariery, jaką jest brak własnej floty samochodów ciężarowych. Profesjonalna spedycja polega między innymi na wyborze środka transportu (na przykład transport lądowy, morski lub lotniczy), który będzie najbardziej odpowiedni dla danego podmiotu oraz ładunku.
W przypadku spedycji popularnym rozwiązaniem jest tzw. spedycja całopojazdowa. Rozwiązanie to polega na zorganizowaniu takiego przewozu ładunku, w przypadku którego cała powierzchnia pojazdu jest dostępna dla jednego zleceniodawcy. Takie działanie oznacza mniej formalności i jest korzystne pod kątem finansowym (W przypadku większych ładunków). Taka metoda działania jest czasem określana także jako transport FTL (z ang. Full Truck Load).
Spedycja całopojazdowa – jak wybrać odpowiednią firmę świadczącą tego typu usługi?
Na polskim rynku profesjonalnych usług transportowych można znaleźć obecnie wiele przedsiębiorstw, które zajmują się wykonywaniem czynności określanych zbiorczo jako tzw. spedycja całopojazdowa. Taki stan rzeczy, tj. duża liczba usługodawców, nie oznacza jednak, że ostateczny wybór w tym zakresie powinien być dokonany pochopnie, bez wcześniejszej analizy ofert.
Dlaczego jest to takie istotne? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: to od profesjonalizmu przedsiębiorstwa spedycyjnego zależy w dużej mierze bezpieczeństwo przesyłki oraz to, czy odbiorca towaru będzie zadowolony z przesyłki (wybór niewłaściwej firmy spedycyjnej może przyczynić się na przykład do poważnych opóźnień w dostawie).
Firma spedycyjna Pekaes – doświadczenie w połączeniu z wysoką jakość usług
To właśnie dlatego podczas wyboru firmy warto kierować się tym, czy ma ona wieloletnie doświadczenie w branży. Pomocne mogą być także opinie dotychczasowych klientów – cóż bowiem może być lepszą gwarancją marki niż zadowoleni klienci? Jedną z firm, która kładzie szczególnie duży nacisk na wysoką jakość świadczonych usług, jest Pekaes.
Przedsiębiorstwo to już od wielu lat zajmuje się profesjonalną organizacją przewozu towarów. Atutem Pekaes jest między innymi doświadczona kadra menedżerska oraz podlegający jej zespół fachowców. Ofertę tej firmy wyróżnia między innymi dostęp do obsługi rynków z Bliskiego Wschodu oraz możliwość transportowania towarów niebezpiecznych, których przewóz jest regulowany przez międzynarodową konwencję ADR.
Dowodem na to, że usługi świadczone przez ten podmiot cieszą się dużym zainteresowaniem, jest bardzo wysoka liczba obsługiwanych rocznie ładunków (ok. 100 000 ładunków rocznie!). Ponieważ Pekaes posiada ubezpieczenie ładunków CARGO oraz wysoką polisę ubezpieczeniową (suma ubezpieczeniowa na poziomie 1 mln EUR), korzystanie z usług jest również bezpieczne.
Chcesz poznać więcej informacji na temat działalności tego przedsiębiorstwa? Jeśli tak, to powinieneś koniecznie odwiedzić stronę internetową firmy spedycyjnej Pekaes.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy