Reklama

Reklama

Rynek pracy w Lublinie - Jak będzie wyglądał w 2022?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rynek pracy w Lublinie - Jak będzie wyglądał w 2022? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Lublin to miasto wojewódzkie, znajdujące się we wschodniej Polsce. Jest to miasto o ciekawej lokalizacji, od Warszawy dzieli go zaledwie ok. 170 km i ok. 100 km od granicy z Ukrainą. Lokalizacja stwarza pewne możliwości, które można wykorzystać również na rynku pracy. Jak będzie on wyglądał w 2022 r.?

Reklama

Poszukiwanie pracy w Lublinie - od czego zacząć?
Poszukując pracy z całą pewnością bez problemu każdy potrafi sprecyzować swoje preferencje. Rodzaj pracy, konkretne stanowisko lub chociaż branże, które są priorytetem, a które są brane pod uwagę, jako “awaryjne” rozwiązanie. Podobnie w przypadku wynagrodzenia czy innych warunków zatrudnienia. Biorąc pod uwagę wybrane czynniki łatwiej jest szukać pracy w każdym regionie.
Jeśli zależy nam na tym, aby jak najszybciej zmienić status na rynku pracy warto korzystać z różnych źródeł informacji - PUP, informacje lokalne, ale także Internet, gdzie obecnie tak naprawdę najczęściej zamieszczane są ogłoszenia. Ostatnia forma jest korzystna dla obu stron. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce Praca w Lublinie na GoWork, aby bardzo szybko przenieść się do strony z ofertami. Serwisy, jak GoWork umożliwiają ustawienie dodatkowych preferencji, jak charakter pracy, rodzaj umowy czy preferencje płacowe. Takie udogodnienia są bardzo dobrym rozwiązaniem, które ułatwia poszukiwania i przyspiesza przeglądanie ofert.
Jaką pracę można znaleźć w Lublinie?
Lublin jest miastem, które zyskuje na znaczeniu jeśli brać pod uwagę rozwój przemysłowo-biznesowy, co stwarza spore możliwości dla osób poszukujących zatrudnienia. Szacuje się, że dalszy rozwój może spowodować, że miasto będzie mogło konkurować z innymi wiodącymi w Polsce - jak np. Gdańsk czy Poznań.
Rozwój sprawia, że w mieście miejsc pracy nie brakuje, a rynek pracy cieszy się całkiem dobrą kondycją i tak - zgodnie z prognozami ma wyglądać rok 2022. Obecnie jedną z dziedzin, jaka prężnie rozwija się w Lublinie to nowe technologie, co może mieć duży związek z faktem, że miasto dość chętnie wybierane jest przez studentów. Przemysł oraz finanse, a także transport to obecnie najprężniej rozwijające się kierunki, w jakich poszukiwani są i nadal będą pracownicy.
W jakich branżach będzie można znaleźć pracę w Lublinie w 2022?
Rynek pracy w Lublinie w pewnych zakresach nie różni się wiele od innych regionów. Tutaj, podobnie jak i w innych miejscach w kraju dużą bazę wakatów obserwować można w branży budowlanej. Co ciekawe - obserwować można tu naprawdę zróżnicowane oferty, bo braki obserwuje się zarówno w grupie pracowników fizycznych, niewykwalifikowanych, jak i techników, inżynierów czy kadry kierowniczej. Ilość ofert pracy jest w dalszym ciągu dość duża.
Świetna kondycją cieszy się także branża IT oraz finansowa. Obie gałęzie prężnie się rozwijają, a zatrudnienie można znaleźć w różnych dziedzinach - administratorzy baz danych, programiści, administratorzy sieci, analitycy. Duże zapotrzebowanie obserwuje się też na stanowiskach związanych z audytami, analityką finansową czy w bankowości. W tej ostatniej potrzebni są zarówno pracownicy banków, jak i wysokiej rangi kadra zarządzająca.
Zatrudnienie w Lublinie z całą pewnością szybko znajdą również pracownicy medyczni - nie tylko lekarze, ale również pielęgniarki czy ratownicy medyczni, chociaż należy podkreślić, że w tej dziedzinie braki obserwuje się w całej Polsce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE