Reklama

Reklama

Kursy Lublin – jakie kursy warto rozważyć?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kursy Lublin – jakie kursy warto rozważyć? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Mieszkasz w Lublinie lub okolicach i poszukujesz możliwości rozwoju osobistego i zawodowego? Zastanawiasz się jakie kursy warto zrobić, aby znalezienie pracy było łatwiejsze? Sprawdź nasz przegląd kursów w Lublinie!

Reklama

Kursy zawodowe, kursy szkoleniowe

Mieszkańcy Lublina oraz całego województwa lubelskiego mają do dyspozycji wiele rodzajów rozmaitych kursów, szkoleń czy webinarów. Do najważniejszych rodzajów kursów należą kursy zawodowe oraz kursy szkoleniowe. Czym różnią się kursy zawodowe i szkoleniowe?

Kursy zawodowe mają za zadanie od A do Z przygotować osoby zupełnie początkujące do podjęcia pracy w danym zawodzie. Cechą takiego kursu jest to, że kierowane są one do osób bez żadnego doświadczenia w danej dziedzinie, jak też kończą się nabyciem uprawnień zawodowych/ Co to oznacza? To znaczy, że ukończenie kursu zawodowego kończy się uzyskaniem certyfikatu na druku MEN z kodem zawodu, do którego przygotowuje dany kurs. Oczywiście uzyskanie certyfikatu może być uzależnione od zdania dodatkowego egzaminu, a nie tylko uczestniczenia w kursie, ale sam kurs powinien przygotowywać do jego zaliczenia.

Kursy szkoleniowe są natomiast skierowane do osób, które często mają już pierwsze doświadczenia w danej dziedzinie za sobą i chcą podnieść poziom posiadanej wiedzy lub praktycznych umiejętności. Kursy szkoleniowe dostępne są również w dziedzinach, które nie są uregulowane w oficjalnych zawodach. Kursy szkoleniowe występują pod rozmaitymi nazwami, najczęściej jako kurs, ale równie często jako szkolenie, webinar, seminarium itp. Również kursy szkoleniowe mogą uprawniać do uzyskania certyfikatu potwierdzającego posiadanie wiedzy w danym obszarze, który może być bardzo przydatny w trakcie szukania pracy, jednak są to certyfikaty bez kodu zawodu.

Gdzie znaleźć kursy w Lublinie?

Lista kursów organizowanych w Lublinie jest całkiem spora. Zarówno kursy zawodowe, jak i kursy szkoleniowe w Lublinie znajdziemy na stronie https://eventis.pl/szkolenia-kursy/lublin, a więc w internetowej bazie szkoleń, webinariów i kursów. Baza pozwala prześledzić jakie tematy kursów i szkoleń oferowane są w danym okresie w Lublinie, jakie są terminy ich realizacji, do kogo są one skierowane i jakie zagadnienia omawiane są w trakcie kursu lub szkolenia. Zaletą korzystania z bazy jest również możliwość sprawdzenia jak wygląda certyfikat wystawiany po ukończeniu kursu, a także zgłoszenia swojego udziału w kursie przez Internet. Oczywiście w bazie sprawdzimy też ceny kursów i szkoleń organizowanych na Lubelszczyźnie.

Jakie kursy cieszą się popularnością w Lublinie?

Lista najpopularniejszych tematów kursów zawodowych oraz kursów szkoleniowych dostępnych w Lublinie zmienia się każdego roku. Pewne tematy zyskują na popularności, inne stracą. Jest to również związane z zapotrzebowaniem na pracę i pracowników w danych sektorach gospodarki. Jakie są więc popularne kursy Lublin?

Kurs księgowości – ma on za zadanie wyposażyć zupełnie początkujące i nie zajmujące się księgowością osoby w wiedzę oraz praktyczne kompetencje niezbędne w pracy w dziale księgowym. Po ukończeniu tego typu kursu można liczyć na staż w dziale księgowym bądź zatrudnienie w roli pracownika ds. fakturowania, a po kilku miesiącach praktyki zawodowej również w roli młodszego księgowego.

Kursy programowania – to niezwykle popularna i szeroka tematyka kursów. Ich celem jest nauczyć uczestników wybranego języka programowania od całkowitych podstaw. Zapotrzebowanie na programistów oraz specjalistów IT jest ogromne, dlatego kursy programowania są dzisiaj bardzo popularne. Do zawodu programisty przyciągają również wysokie zarobi oraz brak wymogów formalnych. Co ciekawe, okazuje się, że nauka programowania jest bardzo prosta i po kilkutygodniowym kursie programowania możemy zacząć realizować samodzielne projekty. W Lublinie znajdziemy między innymi kursy programowania w Python, C+ oraz w języku PHP.

Kursy Excel – w dzisiejszych czasach program excel wykorzystywany jest powszechnie nie tylko w prywatnych firmach, ale też w urzędach, szkołach czy szpitalach. Trudno znaleźć zawód biurowy, w którym znajomość excela nie byłaby wymagana na chociażby podstawowym poziomie. Z myślą o pracownikach biurowych powstały właśnie kursy Excel dla początkujących lub nawet zupełnie zielonych użytkowników. Oczywiście bez trudu znajdziemy też kursy Excel na poziomie zaawansowanym, a nawet specjalistyczne, np. dotyczące programowania w języku VBA, aby wydobyć jak najwięcej z możliwości jakie stwarza Excel.

Kursy z innych programów biurowych – w tym dotyczące PowerPoint, Excela, prostych zapytań do bazy SQL czy też innych programów do obróbki danych. Pozwalają one sprawnie posługiwać się oprogramowaniem biurowym i automatyzować wiele codziennych czynności, co sprawia, że dana praca biurowa może zostać wykonana szybciej, przez mniejszą liczbę pracowników i z mniejszą ilością błędów ludzkich.

Kursy grafiki komputerowej – pozwalające opanować obsługę programów graficznych, ale też zyskać kompetencje kreatywne i twórcze z zakresu tworzenia materiałów reklamowych oraz materiałów na potrzeby działalności przez Internet. Lublin staje się swego rodzaju centrum kompetencyjnym w zakresie prowadzenia sklepów internetowych, stąd nie dziwi zainteresowanie pracownikami posiadającymi kompetencje przydatne w tego typu działalności. Jedną z nich jest właśnie przygotowywanie grafiki, którą możemy zdobywać w trakcie kursu grafiki komputerowej oraz DTP, jeśli chcemy również przygotowywać materiały drukowane.

Lublin oferuje też cały szereg kursów i szkoleń dla osób chcących podjąć pracę w zawodzie fryzjera, opiekuna osoby starszej, sekretarki lub asystentki, manicurzystki, stylistki, operatora wózka widłowego oraz koparko-ładowarki oraz dla kierowców zawodowych, w tym z uprawnieniami specjalistycznymi dotyczącymi na przykład przewozu materiałów niebezpiecznych czy odpadów.

Jeśli na liście szkoleń i kursów w Lublinie nie znaleźliśmy interesującej nas pozycji warto też zainteresować się kursami online, e-szkoleniami i webinariami, które pozwalają zdobywać wiedzę bez względu na to, gdzie mieszkamy czy pracujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy