reklama
reklama

Idealna lampka nocna do pokoju dziecięcego – co ją wyróżnia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Idealna lampka nocna do pokoju dziecięcego – co ją wyróżnia? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANEIdealna lampka nocna do pokoju dziecięcego powinna być funkcjonalna, spójna z ogólnym wystrojem i bezpieczna dla malucha. Oprócz tych trzech aspektów trzeba wziąć pod uwagę preferencje małego domownika. Już przedszkolak chce mieć realny wpływ na wystrój swojego pokoju. Jaka lampka nocna będzie odpowiednia dla Twojego dziecka? Sprawdzamy.
reklama

Dopasowanie lampki nocnej do funkcji, jakie ma pełnić

Lampka nocna w pokoju dziecka może:

  • delikatnie rozjaśniać mrok,
  • ułatwiać samodzielne zasypianie,
  • budować przytulny klimat,
  • podkreślać charakter wystroju,
  • umożliwiać czytanie książek przed snem.
Wybierając idealny model, zastanów się, czego dokładnie oczekujesz od oświetlenia stołowego. Jeśli ma ono sprzyjać relaksowi i zasypianiu, powinno zapewniać delikatny, ciepły blask. Jeżeli Twoje dziecko lubi czytać lub to Ty codziennie czytasz mu bajki przed snem, przyda się Wam lampka z regulacją natężenia światła i z ruchomym ramieniem. Będziecie mogli sterować światłem według potrzeb.

Bezpieczeństwo lampki nocnej do pokoju dziecięcego

Zanim kupisz dziecku designerską lampkę nocną (bo pasuje do wystroju i fajnie wygląda), upewnij się, że jest ona dla niego bezpieczna. Nie kupuj zabawki. Lampka nie może się nagrzewać, aby maluch nie oparzył się, gdy przypadkowo dotknie źródła światła lub klosza. Powinna być też lekka, wytrzymała i łatwa do utrzymania w czystości. W przypadku uszkodzenia nie może rozpadać się na ostre kawałki. Dla małego dziecka optymalnym rozwiązaniem będzie lampka nocna z tworzywa sztucznego, ewentualnie z papierowym lub materiałowym kloszem – idealne modele znajdziesz tutaj: https://www.agatameble.pl/oswietlenie/lampy-stolowe. Wiele dziecięcych lampek nocnych wyposażono we wbudowane diody LED, które się nie nagrzewają.

reklama

Wygoda obsługi lampki nocnej dla dziecka

Lampka nocna do pokoju dziecięcego powinna posiadać włącznik w łatwo dostępnym dla malucha miejscu, najlepiej na podstawie lub tuż przy kloszu. Wygodne będzie także uruchamianie i wyłączanie poprzez naciśnięcie ich dłonią. Pstryczek na długim kablu nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ po omacku trudno go znaleźć. Jeśli dziecko samo wyłącza sobie wieczorem światło, powinno umieć to zrobić z pozycji leżącej. Konieczność wstania z łóżka może skutkować rozbudzeniem się i problemami z zaśnięciem.

Niektóre lampki dziecięce wystarczy lekko uderzyć, aby zaczęły płynnie zmieniać kolory lub natężenie światła

reklama

Design lampki nocnej do pokoju dziecięcego

Dziecięce lampki nocne są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, głównie w przyjemnych dla oka pastelach. Do wyboru pozostają lampki bardziej uniwersalne oraz modele dopasowane do dziecięcych gustów. Te drugie często mają postać uroczych zwierzątek, postaci z bajek itp. Delikatnie rozjaśniają przestrzeń, zdobią aranżację i wprowadzają do wnętrza bajkowy klimat. Warto wybrać lampkę z wbudowanym oświetleniem SMD LED oraz z kilkoma stopniami przyciemniania.

Lampka nocna czy lampka wtykowa?

Jeśli Twój maluch panicznie boi się ciemności lub zdarzają mu się nocne wędrówki po domu, np. łóżka rodziców czy do toalety, możesz oprócz lampki nocnej kupić specjalną lampkę wtykową, wsadzaną do kontaktu. Będzie ona delikatnie rozganiać mrok. Pomoże dziecku zasypiać bez rodzica albo mocnego światła oraz zwiększy bezpieczeństwo nocnych „spacerów”. Energooszczędna wtykowa lampka LED może dyskretnie i bezpiecznie świecić całą noc.

reklama

Podsumowanie

Idealna lampka nocna do pokoju dziecka jest bezpieczna, wygodna w obsłudze i dopasowana do funkcji, które ma pełnić we wnętrzu. Powinna też trafiać w dziecięce gusta, żeby maluch chciał spędzać czas w swoim pokoju i zasypiał samodzielnie z coraz większą odwagą. W sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziesz wiele ciekawych i praktycznych lampek nocnych – zarówno o typowo dziecięcym, jak i o bardziej uniwersalnym designie. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama