Reklama

Reklama

Dokupienie AC do polisy OC – jak mogą zrobić to kierowcy z Lublina?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dokupienie AC do polisy OC – jak mogą zrobić to kierowcy z Lublina? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE W Polsce jedyną obowiązkową polisą jest OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest ono obligatoryjne i obejmuje wszystkie samochody – niezależnie od tego, czy poruszają się po drogach czy stoją zepsute w garażu. Ochrona, którą daje OC jest bardzo podstawowa, dlatego wiele osób decyduje się na rozszerzenie jej, dokupując ubezpieczenie AC. Co daje ten rodzaj polisy i gdzie szukać korzystnych ofert? Podpowiadamy.

Reklama

OC – podstawowa, ale niezwykle ważna ochrona

Ubezpieczenie OC jest niezwykle istotne, ponieważ chroni kierowców przed finansowymi skutkami kolizji oraz wypadków drogowych. Dzięki tej polisie, osoba poszkodowana szybko dostaje od ubezpieczyciela sprawcy pieniądze na pokrycie kosztów leczenia oraz na naprawę auta. Kierowca, który spowodował wypadek bądź stłuczkę, nie musi martwić się natomiast, skąd weźmie pieniądze, by pokryć szkody. Jeśli ubezpieczył swój samochód, za koszty leczenia i naprawy auta poszkodanego zapłaci jego towarzystwo ubezpieczeniowe. Dzięki OC, nagłe sytuacje drogowe nie są tak stresujące.

AC – co daje ten rodzaj polisy?

OC jest jednak bardzo podstawowym ubezpieczeniem, które nie zapewnia ochrony w innych sytuacjach niż kolizja na drodze. Do tego służy dobrowolne ubezpieczenie AC, czyli autocasco. Zakres tej ochrony ustala ubezpieczyciel, a najczęściej obejmuje ona:
·  wypadek lub kolizję z innymi pojazdami, osobami i obiektami (również, gdy uderzysz na przykład w słupek na parkingu),
·  uszkodzenie auta przez osoby trzecie lub zwierzęta (np. akty wandalizmu),
·  kradzież lub usiłowanie kradzieży pojazdu,
·  pożar lub wybuch,
·  działanie zjawisk atmosferycznych, takich jak burza, grad, powódź, zatopienie, uderzenie pioruna.
Uzupełnieniem AC jest pakiet Assistance, który gwarantuje szybką pomoc w przypadku kolizji, wypadku lub awarii na drodze. Więcej o ubezpieczeniu AC i płynących z niego korzyściach przeczytasz tutaj: https://rankomat.pl/ubezpieczenie-ac.

AC – kosztowne, ale przydatne

Ubezpieczenie AC jest dość drogie – to trzeba przyznać. Daje jednak coś, co jest niezwykle ważne, by kierowca pewnie i bezstresowo poruszał się po drodze – spokój ducha i gwarancję, że w razie czego koszty naprawy auta zostaną pokryte z pieniędzy ubezpieczyciela. Czy można dokupić AC do opłaconego już OC? Oczywiście! AC można wykupić w dowolnym momencie. Najlepiej jest kupić taki pakiet u jednego ubezpieczyciela, gdyż często wychodzi to po prostu taniej.

Gdzie szukać ofert taniego AC?

W związku z wysokimi cenami ubezpieczeń samochodowych, naturalne jest, że kierowcy szukają najkorzystniejszych ofert. W przypadku AC liczy się jednak nie tylko cena, ale i zakres ochrony, który może być różny w zależności od firmy ubezpieczeniowej. Obecnie można kupić takie ubezpieczenie nawet przez internet, korzystając z porównywarek. To narzędzia, które gromadzą oferty firm ubezpieczeniowych w jednym miejscu i umożliwiają kierowcom sprawdzenie, gdzie jest ta najkorzystniejsza. Dzięki temu nie trzeba osobiście stawiać się u ubezpieczyciela ani nawet umawiać na rozmowę telefoniczną z konsultantem, za to łatwo i szybko można załatwić to online.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy