Reklama

Reklama

Czym jest i jak działa ochrona zniżek za ubezpieczenie OC?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Czym jest i jak działa ochrona zniżek za ubezpieczenie OC? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Choć ochrona zniżek na ubezpieczenie OC nie jest nowym zagadnieniem, to wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Co skrywa się pod jego pojęciem? Jak działa ochrona zniżek na ubezpieczenie OC i z jakimi kosztami się wiąże? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Reklama

Ochrona zniżek na ubezpieczenie OC – o czym dokładnie mowa?

Można śmiało stwierdzić, że ochrona zniżek na ubezpieczenie OC to odpowiedź na rosnące oczekiwania kierowców. Jak wiadomo, wiele ubezpieczalni stosuje różnego typu praktyki, by zachęcić swoich klientów do bezszkodowej jazdy. Jedną z nich jest gromadzenie zniżek przez kilka kolejnych lat, które można wykorzystać do obniżenia stawki za obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Jednak gromadzenie zniżek jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy dany kierowca wykazał się bezszkodową jazdą, czyli taką, w której nie był sprawcą kolizji lub wypadku i ubezpieczalnia nie musi ponosić przez niego żadnych kosztów. Niestety aktualnie wielu kierowców ma trudności z utrzymaniem swoich zniżek, ponieważ za każdy udział w kolizji, czy wypadku, wysokość zniżek spada.

Dlatego zaczęto poszukiwać rozwiązania, które pozwoli je zatrzymać na odpowiednim poziomie i tutaj z pomocą przychodzi ochrona zniżek na ubezpieczenie OC, o której więcej informacji znajdziemy na https://ubezpieczamy-auto.pl/ochrona-znizek-oc-ac/. Co skrywa się pod jej pojęciem? To produkt, który sprawi, że faktycznie udział w kolizji, czy wypadku nie spowoduje utraty zniżek. Ubezpieczalnia nadal będzie zobowiązana do zlikwidowania szkody z naszego ubezpieczenia OC, ale nie wyciągnie w stosunku do nas żadnych konsekwencji, więc brzmi to naprawdę dobrze.

Ochrona zniżek na ubezpieczenie OC – jak działa?

Opcję w postaci ochrony zniżek na ubezpieczenie OC ma kilka towarzystw ubezpieczeniowych, więc to, jak dokładnie będzie działać, zależy od tego, na czyją ofertę się zdecydujemy. Na pewno do swojej dyspozycji mamy firmy, które proponują ochronę zniżek OC dla nowych, jak i stałych klientów, którzy nie spowodują szkody o wartości przekraczającej kilku tysięcy złotych (około 5-6 tysięcy złotych).

Inne firmy zapewniają ubezpieczenie od utraty zniżek osobom, które posiadają minimum 20% zniżek za bezszkodową jazdę. Najczęściej ochrona związana jest wyłącznie z pierwszą szkodą, więc przy kolejnych już niestety nie będzie tak fajnie i mimo wszystko lepiej zachować ostrożność na drogach.

Ochrona zniżek na ubezpieczenie OC – dla kogo?

Ochrona zniżek OC to produkt, który może przydać się każdemu z nas, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co wydarzy się na parkingu, czy nawet w trakcie poruszania się po mieście, czy poza jego granicami. Zwykle wypadki zdarzają się w najmniej odpowiednim momencie, a odpowiednie zabezpieczenie może sprawić, że nie stracimy zniżki na ubezpieczenie OC, więc warto wziąć pod uwagę tego typu rozwiązania.

Ochrona zniżek na ubezpieczenie OC – ile kosztuje?

Oczywiście musimy liczyć się również z tym, że korzystanie z takiej ochrony wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ile zatem zapłacimy za ochronę zniżek na ubezpieczenie OC? Jakich kosztów należy się spodziewać? Kalkulator OC na stronie ubezpieczamy-auto.pl pozwoli nam oszacować wstępne koszty. Dlatego, jeśli zainteresuje nam opcja ochrony zniżek, to warto tutaj skierować swoje kroki.

Skorzystanie z kalkulatora OC jest banalnie proste i całkowicie darmowe. Do tego kalkulator jest dostępny online, więc koszty możemy oszacować w dogodnym dla siebie miejscu i czasie, a jedyne, czego będziemy potrzebowali, to telefonu z dostępem do sieci oraz trochę wolnego czasu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy