W Bełżycach powstaje nowa sieć wodociągowa. Ułatwi życie mieszkańcom w przypadku awarii istniejącej instalacji

Budowa sieci wodociągowej w Bełżycach. | foto Gmina Bełżyce

powiat-lubelski Aktualnie trwają roboty budowlane związane z budową sieci wodociągowej na ul. Wojska Polskiego w Bełżycach. Planowana jest również wymiana instalacji na ul. Żytniej.

oprac. RW

Opublikowano: 15 sierpnia 2020 14:19 | Aktualizacja: 15 sierpnia 2020 14:19

Firma Prolnstal, czyli wykonawca całego przedsięwzięcia, rozpoczęła już próby ciśnieniowe wykonanego odcinka sieci. Następnie będzie mogła przystąpić do jej płukania i chlorowania. Jeszcze w sierpniu powinny rozpocząć się także roboty związane z wymianą sieci w ul. Żytniej i wpięcie przyłączy domowych do nowej sieci.

 

Planowanym terminem wykonania wszystkich prac jest 23 października, wykonawca jednak twierdzi, że zdoła go znacznie skrócić. Cała inwestycja ma kosztować 311 460,60 zł. Dodatkowo jest pokrywana w całości z budżetu gminy.

 

Budowana sieć pozwoli w sposób skuteczny zwiększyć parametry dostarczania wody do obszarów znacznie oddalonych od ujęcia wody tj. Wzgórza i Krężnicy Okrągłej oraz zmniejszyć uciążliwości mieszkańców samych Bełżyc w przypadku powstania awarii na istniejącej sieci wodociągowej.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.