Skażona woda w powiecie lubelskim. W których miejscowościach mieszkańcy są pozbawieni wody?

foto Pixabay (zdjęcie iulstracyjne)

powiat-lubelski Niektórzy mieszkańcy gmin Niemce oraz Konopnica są pozbawieni wody pitnej. W czasie badań kontrolnych na ujęciu w Motyczu i Niemcach stwierdzono obecność bakterii Coli.

RW

Opublikowano: 6 lipca 2020 11:42 | Aktualizacja: 6 lipca 2020 11:42

Gmina Niemce

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie wydał decyzję stwierdzającą brak przydatności wody do spożycia i celów socjalno-bytowych z ujęcia wody w Niemcach dla miejscowości: Niemce, Wola Niemiecka, Zalesie, Swoboda, Dziuchów, Kolonia Bystrzyca, Rudka Kozłowiecka, Nowy Staw, Ciecierzyn domy od 170 do 180 oraz Ludwinów posesje przy przetwórni Państwa Jaworskich.

 

Aktualnie trwają działania naprawcze, które mają na celu przywrócenie jakości wody sprzed awarii.

 

Gmina Konopnica

 

Z kolei podczas badań kontrolnych wody na ujęciu w Motyczu stwierdzono obecność bakterii coli oraz enterokoków kałowych. Wójt Gminy Konopnica zwrócił się z apelem do mieszkańców Motycza, Motycza Józefina, Motycza Leśnego oraz Sporniaka o niekorzystanie z wody dostarczanej z tego ujęcia do celów bytowych.

 

Aktualnie gmina zwróciła się do Zakładu Agram S.A. z prośbą o zakup wody w celu przełączenia zasilania obecnego Wodociągu Zbiorowego Zaopatrzenia Motycz.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.