Prezydent Lublina wręczy jutro medale z okazji 40. rocznicy Lubelskiego Lipca

foto Flickr

powiat-lubelski Jutro (7 lipca) w Trybunale Koronnym odbędzie się uroczystość wręczenia przez Prezydenta Krzysztofa Żuka medali „Lublin Bohaterom” z okazji 40. rocznicy Lubelskiego Lipca.

oprac. RW

Opublikowano: 6 lipca 2020 13:54 | Aktualizacja: 6 lipca 2020 13:54

Uhonorowane zostaną osoby, które bezpośrednio uczestniczyły w protestach lipcowych w  1980 roku.

 

Przemiany ustrojowe i dzisiejszy kształt naszego kraju zawdzięczamy odwadze i determinacji bohaterów lipcowych dni 1980 roku, zwykłym mieszkańcom naszej małej ojczyzny. Pamiętajmy o nich i okazujmy im wdzięczność za to, że 40 lat temu nie zawahali się zaryzykować, przez co dali nam szansę na lepszą przyszłość. Bez ich odwagi nie byłoby Lublina, w którym żyjemy dzisiaj – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Medal „Lublin Bohaterom” to nowe wyróżnienie, które zostanie wręczone po raz pierwszy właśnie we wtorek. Medal będzie przyznawany przez Prezydenta Miasta Lublin osobom lub instytucjom, które swoją patriotyczną bądź charytatywną działalnością, czy też postawą społeczną w sposób szczególny przysłużyły się miastu i jego mieszkańcom.

 

Wręczenie medali zaplanowane jest na wtorek (7 lipca) o godzinie 13.00 w Trybunale Koronnym (ul. Rynek 1).

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.