Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego wspomogą sanepid

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przeszli specjalne szkolenie i wspomogą sanepid | foto Pixabay

powiat-lubelski Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego będą przeprowadzać wywiad epidemiologiczny wśród mieszkańców. W ten sposób mają wspomóc kadry sanepidu.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 4 listopada 2020 08:35 | Aktualizacja: 3 listopada 2020 18:16

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie przeszli specjalne szkolenie. Dzięki temu będą wspomagać kadry Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Chodzi o przeprowadzanie wywiadu epidemiologicznego wśród mieszkańców powiatu lubelskiego.

 

- Jednym z zadań samorządu województwa jest ochrona zdrowia mieszkańców, dlatego pozytywnie odpowiedzieliśmy na apel sanepidu - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego. 

 

Pracownicy urzędu zostaną zaangażowani w pomoc z powodu większej liczby zakażonych koronawirusem w ostatnich dniach. Urzędnicy, którzy zgłosili się do wsparcia sanepidu, będą wykonywali powierzone im obowiązki w dotychczasowym miejscu i godzinach pracy. Porozumienie będzie obowiązywać do 30 czerwca przyszłego roku.

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.