Powiat Lubelski: papierosy z przemytu na lubelskich targowiskach

foto lubelska.policja.gov.pl

powiat-lubelski Funkcjonariusze lubelskiej KAS zatrzymali blisko 350 paczek papierosów z przemytu, oferowanych do sprzedaży na targowiskach w powiecie lubelskim.

RW

Opublikowano: 21 maja 2020 17:30 | Aktualizacja: 21 maja 2020 17:30

Funkcjonariusze celno-skarbowi prowadzą kontrole nie tylko na granicy, ale również wewnątrz kraju. Sprawdzają, czy nie są oferowane do sprzedaży towary pochodzące z przemytu lub nielegalnej produkcji. Podczas kontroli targowisk w Lublinie i powiecie lubelskim funkcjonariusze zabezpieczyli ostatnio blisko 350 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Osoby handlujące nielegalnym towarem poniosą odpowiedzialność karną.


Izba Administracji Skarbowej w Lublinie podkreśla, że papierosy są jednym z najczęściej podrabianych towarów. Dodatkowo badania laboratoryjne potwierdzają, że w nielegalnych towarach mogą znajdować się niespełniające norm i zagrażające zdrowiu substancje chemiczne.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.