Reklama

Reklama

Gmina Niemce: Poszerzyli komisję i podnieśli jej diety, przewodniczący Rady Gminy dostał znaczną podwyżkę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen z YouTube/Gmina Niemce

Gmina Niemce: Poszerzyli komisję i podnieśli jej diety, przewodniczący Rady Gminy dostał znaczną podwyżkę - Zdjęcie główne

- Radni, którzy są za podwyżkami własnych diet, głosowali też za zwiększeniem opłat za odbiór odpadów, nawet do maksymalnej stawki. Czysta hipokryzja i tok myślenia: "tylko dla mnie" - wytykał radny Marek Kluch | foto Screen z YouTube/Gmina Niemce

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Powiat lubelski Kontrowersje wśród samych radnych wywołała sprawa podniesienia diet członków Rady Gminy Niemce. Skład jednej z komisji został poszerzony, a jednocześnie wprowadzono nowe, znacznie wyższe stawki wynagrodzenia dla jej członków. Sowitą podwyżkę dostał też przewodniczący Rady Gminy. Więcej dostaną też sołtysi.

Reklama

Była szóstka, jest dziewiątka

Podczas grudniowej sesji radni podjęli uchwałę o zwiększeniu liczebności Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Na początku bieżącej kadencji, w listopadzie 2018 roku, radni ustalili, że w jej skład wejdzie sześć osób. Po grudniowej zmianie Komisja liczy już dziewięć osób. W uzasadnieniu uchwały czytamy, że Komisja jest najbardziej aktywna, w ub.r. odbyła 23 posiedzenia i podjęła 14 uchwał, które były poprzedzone postępowaniem wyjaśniającym. Najczęściej Komisja Skarg pochyla się nad skargami na działalność wójta gminy oraz kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Niemcach.

CZYTAJ TAKŻE: Gmina Niemce: Dwukrotna podwyżka dla wójta Krzysztofa Urbasia

- Dla mnie ta uchwała będzie ewenementem w skali całego kraju. Nie widzę żadnego uzasadnienia, dlaczego ta Komisja miałaby być powiększona o kolejne osoby. Do tej pory doskonale sobie dawała radę - podkreślał radny Marek Kluch.

Za podjęciem uchwały zagłosowało 14 osób. Od głosu wstrzymał się tylko Witold Józefacki, Marek Kluch głosował "za".

CZYTAJ TAKŻE: Gmina Niemce: Sąsiedzi obradują stacjonarnie, w Niemcach wciąż internetowo

Poszerzenie składu Komisji Skarg to ważna decyzja w kontekście ustalenia wysokości diet radnych. Dlaczego? Bo grudniowa uchwała w sprawie diet wprowadza nowość - wyszczególnienie sposobu naliczania diet dla członków właśnie Komisji Skarg. Argument jest podobny, jak przy inicjatywie poszerzenia składu - jej członkowie mają na głowie najwięcej pracy.

Jedni dostali po stówie, inni po tysiaku

Dotychczas członkowie Komisji Skarg dostawali diety jak "szeregowi" radni - 1127 zł miesięcznie. Poza przewodniczącą - Magdaleną Urbaś - która jako szef komisji dostawała 1154 zł miesięcznie. Po grudniowej zmianie radni z Komisji Skarg, w tym przewodnicząca, otrzymali spore podwyżki.

Dużą podwyżkę dostał też przewodniczący Rady Gminy. Marek Podstawka dotychczas zarabiał za pełnienie swojej funkcji 1717 zł.

- Radni, którzy są za podwyżkami własnych diet, głosowali też za zwiększeniem opłat za odbiór odpadów, nawet do maksymalnej stawki. Czysta hipokryzja i tok myślenia: "tylko dla mnie" - wytykał radny Marek Kluch.

Podwyżkę dostali też sołtysi. Dotychczas zarabiali po 200 zł miesięcznie za pełnienie swoich funkcji.

WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GAZETY "WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA I GMINY NIEMCE" ORAZ NA E-PRASA.PL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy