Broń i amunicja na posesji w gminie Głusk

powiat-lubelski Około 350 sztuk amunicji, broń długą, 4 sztuki broni krótkiej, 2 tłumiki oraz magazynki do broni krótkiej ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci na terenie posesji w gm. Głusk.

KWP w Lublinie

Opublikowano: 25 września 2020 12:52 | Aktualizacja: 25 września 2020 12:52

Wczoraj policjanci  z trzeciego komisariatu wspólnie z kryminalnymi z komendy miejskiej  pojechali na teren jednej z posesji w gminie Głusk. Z operacyjnych ustaleń wynikało, że mieszkający tam 44-letni mężczyzna może być w posiadaniu nielegalnej broni i amunicji. Mundurowi przeszukując pomieszczenia gospodarcze i mieszkalne natrafili na około 350 sztuk amunicji, broń długą, 4 sztuki broni krótkiej, 2 tłumiki oraz magazynki do broni krótkiej.

 

44-latek został zatrzymany, zaś broń i amunicja zostały przekazane do laboratorium celem wykonania ekspertyzy.

 

Postepowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z trzeciego komisariatu. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.