Reklama

Reklama

Stan wyjątkowy: Na bagnach pod Włodawą znaleziono trójkę imigrantów. Zostaną odesłani na Białoruś?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Stan wyjątkowy: Na bagnach pod Włodawą znaleziono trójkę imigrantów. Zostaną odesłani na Białoruś? - Zdjęcie główne

Na bagnach pod Włodawą znaleziono trójkę imigrantów. Zostaną odesłani na Białoruś? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Trójkę Syryjczyków znaleziono na bagnach pod Włodawą, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy. Straż graniczna przyjęła od nich wnioski o ochronę międzynarodową. Oprócz tego, Sejm zdecyduje, czy stan wyjątkowy zostanie przedłużony. Z wnioskiem o przedłużenie o 60 dni zwrócił się Prezydent RP.

Reklama

Na polsko-białoruskiej granicy koczują imigranci m.in. z Afganistanu, Syrii i Iraku, którzy próbują nielegalnie przekroczyć granicę. Dlatego polski rząd wprowadził 30-dniowy stan wyjątkowy, który obowiązuje w części województwa lubelskiego i województwa podlaskiego. W przypadku Lubelszczyzny chodzi o powiat bialski i powiat włodawski.

Stan wyjątkowy obowiązuje do piątku (1 października). Andrzej Duda - Prezydent RP zwróci się do posłów z wnioskiem o przedłużenie stanu o kolejne 60 dni. Głosowanie nad wnioskiem ma odbyć się w czwartek (30 września) wieczorem w trakcie posiedzenia Sejmu.

- Miesiąc temu w pasie przygranicznym wprowadziliśmy stan wyjątkowy, żeby nasi żołnierze i funkcjonariusze mogli w spokoju pełnić swoje obowiązki - mówił w trakcie konferencji prasowej Andrzej Duda. - Wydaje się, że przedłużenie stanu wyjątkowego będzie zasadne.

Oprócz tego, w nocy z wtorku na środę (28/29 września) na granicy polsko-białoruskiej, w miejscowości Tarasiuki niedaleko Włodawy, na bagnach znaleziono trójkę Syryjczyków - dwie kobiety i mężczyznę. Żeby pomóc topiącym się, potrzebna była grupa wodno-nurkowa. Cała trójka była wyczerpana i wychłodzona. Kobiety trafiły do szpitala we Włdoawie, a mężczyzna do placówki Straży Granicznej. 

- Obecnie troje obywateli Syrii przebywa w placówce SG. Przyjęliśmy od nich wniosek o ochronę międzynarodową - poinformował Polską Agencję Prasową, porucznik Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Przyjęcie wniosków oznacza, że Syryjczycy nie zostaną odesłani na Białoruś. Zostaną skierowani na 10-dniową kwarantannę, po czym będą przekierowani do Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Jak poinformowała PAP - nie jest znana droga, jaką Syryjczycy dotarli po Włodawę. - Prawdopodobnie do Polski dostali się przez zieloną granicę z terytorium Białorusi - powiedział porucznik Sienicki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy