Reklama

"Zmysły Ogrodu Saskiego" w Lublinie już w ten weekend

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Filipowski

"Zmysły Ogrodu Saskiego" w Lublinie już w ten weekend - Zdjęcie główne

"Zmysły Ogrodu Saskiego" już w ten weekend | foto Kamil Filipowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W ten weekend w Ogrodzie Saskim odbędzie sie trzecia edycja wydarzenia "Zmysły Ogrodu Saskiego". W programie jest wystawa, koncert i spacery. Udział jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Krajobrazy zajmująca się promowaniem i wspieraniem rozwoju architektury krajobrazu oraz działaniami na rzecz przestrzeni publicznej i terenów zieleni w mieście. Zdaniem Fundacji jednym ze sposób korzystania z ogrodów jest wypełnienie go kulturą i sztuką. 

 

- Sztuka w przestrzeni publicznej jest szansą na dialog ze społeczeństwem. Z tego połączenia powstała idea „Zmysłów Ogrodu Saskiego”. To wydarzenie, podczas którego chcemy pokazać jak do ekspozycji dzieł sztuki, muzyki oraz prowadzenia warsztatów i spotkań może zostać wykorzystana przestrzeń ogrodu czy parku - wyjaśniają organziatorzy na wydarzeniu na stronie Facebook. 

 

Program wydarzenia

 

Wszystkie atrakcje będa odbywać się w centralnej części Ogrodu Saskiego (teren między Muszlą Koncertową a fontanną) - nastarszym parku w Lublinie. Program opiera sie na plenerowych koncertach fortepianowych, wystawie i spacerach tematycznych. 

 

W sobotę od godz. 13 do godz. 15 będzie można tylko obejrzeć wystawę rzeźb. Więcej będzie działo się w niedzielę. Od godz. 11 do godz. 20 będzie odbywał się piknik rodzinny i również w tych samych godzinach będzie można obejrzeć rzeźby z sobotniej wystawy np. dzieła sztuki artystów z Wydziału Artystycznego UMCS. 

 

Od godz. 13 do godz. 14 potrwa I koncert fortepianowy w wykonaniu Tomasza Krawczyka - nagardzanego, lubelskiego pianisty. Od godz. 14.30 do godz. 15.30 zaplanowano spacer pszczelarski, a przewodnikiem będzie Marcin Sudziński, który jest hodowcą pszczół i prowadzi Miejską Pasiekę Artystyczną na dachach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Spacer będzie wiódł przez teren Ogrodu Saskiego do pasieki artystycznej na dachu CSK. 

 

Od godz. 15.30 do godz. 16 Wojciech Januszczyk, będący architektem krajobrazu i  pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Architektury Krajobrazu KUL, poprowadzi spacer po dziełach znajdujących się w przestrzeni parku. 

 

Od godz. 16 do godz. 17 odbędzie się spacer przyrodniczy, którego przewodnikiem będzie Krzysztof Wojciechowski - starszy specjalista ds. ochrony przyrody, krajobrazu, wartości historycznych i kulturowych, ochrony środowiska, edukacji oraz turystyki i rekreacji w Zespole Lubelskich Parków Krajobrazowych. W trakcie spaceru będzie można zgłębić swoją wiedzę dotyczącą fauny i flory, a także poznać bogate zasoby przyrodnicze Ogrodu Saskiego

 

Ostatnią atrakcją będzie II koncert fortepianowy. Tym razem w wykonaniu Michała Iwanka - pianisty, aranżera, kompozytora i producenta muzycznego. 

 

Od godz. 18 do godz. 20.00 potrwa zakończenie wydarzenia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE