Reklama

Reklama

W piątek w telewizji widowisko zarejestrowane na dachu CSK w Lublinie. To opowieść o papieżu Janie Pawle II i kard. Stefanie Wyszyńskim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W piątek w telewizji widowisko zarejestrowane na dachu CSK w Lublinie. To opowieść o  papieżu Janie Pawle II i kard. Stefanie Wyszyńskim - Zdjęcie główne

Projekt jest poświęcony m.in. przypadającej w tym roku setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W piątek 16 października, w rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża, w TVP1 o godz. 20:15 odbędzie się premiera nakręconego na dachu CSK koncertu „Testimonium Veritatis. 7 cnót według Papieża i Prymasa”.

Reklama

To widowisko telewizyjne łączące elementy muzyczne, filmowe i teatralne, które opowiada o przyjaźni papieża Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego. Obie postacie były przez wiele lat nierozerwalnie związane z Lubelszczyzną - Karol Wojtyła przez 24 lata był wykładowcą na Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego a Stefan Wyszyński był biskupem lubelskim w latach 1946-1948. Filmowe inscenizacje, przeplatane współczesnymi przebojami, mają przybliżyć widzom chrześcijańską filozofię i idee, jakie przyświecały głównym bohaterom produkcji. Projekt jest poświęcony przypadającej w tym roku setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II oraz planowanej beatyfikacji Prymasa 1000-lecia Stefana Wyszyńskiego

 

Koncert „Testimonium Veritatis. 7 cnót według Papieża i Prymasa” został zrealizowany przy użyciu nowoczesnych rozwiązań multimedialnych i na dachu Centrum Spotkania Kultur. To pierwsze w Polsce widowisko wykorzystujące ponad 3 tys. mkw. wyświetlanych wizualizacji. Spektakl wyprodukował Piotr Bukowiecki, a reżyserem jest Konrad Smuga. Występ z udziałem gwiazd muzyki pop oraz orkiestry poprowadził dyrygent Piotr Dziubek.

 

- Jestem przekonany, że to niezwykłe wydarzenie zarejestrowane na dachu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie będzie nie tylko prawdziwą muzyczną ucztą, ale również pięknym świadectwem przyjaźni dwóch wielkich Polaków - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

 

Scenografią do scen pokazanych w filmowych inscenizacjach były charakterystyczne lokalizacje naszego regionu, m.in Lublin, Port Lotniczy Lublin, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Kopalnia Bogdanka, Grupy Azoty Puławy, Zamość, Szumy na Tanwi, Kazimierz Dolny.                                                                                                            

 

Z kolei do udziału w koncercie zaproszone zostały gwiazdy polskiej sceny muzycznej pochodzące z województwa lubelskiego: Krzysztof Cugowski, Beata Kozidrak i Piotr Cugowski i inni popularni artyści: Sebastian Karpiel Bułecka, Piotr Kupicha, Mezo, Ania Wyszkoni, Igor Herbut, Ania Rusowicz, Ewa Jach i Bartas Szymoniak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE