Reklama

Reklama

Spektakl online "Opera Kartoflana". Zaprasza CSK w Lublinie

Opublikowano: czw, 26 lis 2020 07:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Spektakl online "Opera Kartoflana". Zaprasza CSK w Lublinie - Zdjęcie główne

Z powodu obostrzeń epidemicznych instytucje kulturalne w całym kraju pozostają zamknięte, w tym również Centrum Spotkania Kultur, ale przygotowano ofertę online | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Centrum Spotkania Kultur przygotowuje spektakl "Opera Kartoflana", który będzie można obejrzeć online od najbliższej soboty. Wystąpią aktorzy Teatru Ludzi Niepełnosprawnych.

Reklama

Z powodu obostrzeń epidemicznych instytucje kulturalne w całym kraju pozostają zamknięte, w tym również Centrum Spotkania Kultur. Choć osobiście nie można wybrać się np. na spektakl, to instytucja przygotowała ofertę online. Dzięki temu od soboty (28 listopada) będzie można obejrzeć spektakl "Opera Kartoflana", który wyreżyserowała Maria Pietrusza - Budzyńska. Wystepują aktorzy Teatru Ludzi Niepełnosprawnych, który działa w ramach Fundacji Teatroteapia Lubelska. Takie spotkania mają m.in. poszerzać horyznoty.

 

- Sens „Opery Kartoflanej” opiera się na pozornie sprzecznej logice hiphopowych tekstów piosenek o włączającym wyłączaniu ludzi, którzy z racji niespełnionej normy dostali się w tryby złożonej maszyny pomocy społecznej i opieki. Jednostkowe doświadczenie rzeczywistości politycznej/ społecznej/ edukacyjnej ustanowiło formę spektaklu i jego wyraz - a zapisane w ciele aktora strategie/wybory i decyzje dotyczące norm i ich ekspresji przekazują teraźniejszy i obecny (HIP) oraz sposób poruszania się (HOP) w krytycznej refleksji nad współczesnością - wyjaśnia Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

 

Dodatkowo aktorzy nie stosują ideologicznej zasłony dla nierozwiązanych problemów i nie szukają okazji do podtrzymania istniejących hierarchii. Zamiast tego o(d)grywają wykluczanie wykluczonych.

 

Spektakl będzie można zobaczyć za pośrednictwem strony internetowej lub profilu Facebook CSK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE