Reklama

Reklama

Konkurs malarski "Lubelska wiosna"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Konkurs malarski "Lubelska wiosna" - Zdjęcie główne

Konkurs malarski "Lubelska wiosna" w Lublinie | foto Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Startuje konkurs malarski "Lubelska wiosna" skierowany do młodych artystów, w którym nie maograniczeń, jeśli chodzi o tematykę, technikę i konwencję malarską. Pula nagród to łącznie 45 tys. zł.

Reklama

Ruszył ogólnopolski konkurs malarski "Lubelska wiosna" organizowany przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Instytut Sztuk Pięknych UMCS. Skierowany jest do młodych artystów do 35 roku życia (włącznie), poruszających się w obszarze szeroko pojętego malarstwa, będących absolwentami kierunków artystycznych dowolnej uczelni, zamieszkałych i tworzących w Polsce. Konkurs swoim tytułem nawiązuje do tradycji Lubelskiego Lipca i starań Miasta Lublin o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Efektem konkursu będzie wystawa prac finalistów w CSK 

- "Lubelska wiosna" wypełnia lukę w ofercie konkursowej, skupiając uwagę na malarzach w najtrudniejszym okresie twórczości i jednocześnie nie ograniczając twórców jeśli chodzi o tematykę, technikę i konwencję malarską. Ma za zadanie upowszechnianie kultury wysokiej w obszarze malarstwa współczesnego, przy jednoczesnym pobudzaniu aktywności twórczej młodych artystów - informuje Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy CSK w Lublinie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego. W roku przyszłym roku konkurs odbędzie się po raz pierwszy, przyjmując formę biennale, czyli wydarzenia odbywającego się co dwa lata.

Pula nagród to łącznie 45 tys. zł. Organizatorzy przewidzieli cztery nagrody: Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 15 tys. zł, I Nagroda Regulaminowa - 12 tys. zł, II Nagroda Regulaminowa​ - 10 tys. zł, III Nagroda Regulaminowa​ - 8 tys. zł.

W jury znaleźli się: Tomasz Ciecierski - artysta, malarz, Mariusz Drzewiński - dyrektor ds. kulturalnych CSK, Marta Kołakowska - dyrektor Galerii Leto, Maria Poprzęcka - prof. i dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, Wilhelm Sasnal - artysta, malarz, Sławomir Toman - dr hab. prof. i prodziekan Wydziału Artystycznego UMCS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy