Reklama

Spędź aktywnie wakacje w Lublinie. Ruszają zapisy na „Lato w Mieście 2020”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Spędź aktywnie wakacje w Lublinie. Ruszają zapisy na „Lato w Mieście 2020” - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Przygotowując ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście, Lublin stawia przede wszystkim na sport, rekreację i wszelką aktywność fizyczną.

Po tygodniach spędzonych w domu, stawiamy przede wszystkim na ruch. Odkładamy na bok komputery, laptopy, tablety, smartfony i wsiadamy na rowery, rolki, hulajnogi czy deskorolki. W ramach akcji Lato w mieście będzie można potańczyć, popływać, potrenować karate, boks czy amerykański futbol, powspinać się na ściance, a nawet zawisnąć na drążku i podwieszonym kole cyrkowym. Kreatywne zajęcia czekają na twórców kalejdoskopów i uczestników warsztatów fotograficznych. Do tego eksperymenty podczas warsztatów ART&SCIENCE i zabawa na FunFloorze. Nie zabraknie także ulubionych treningów z mistrzami sportu i aktywnych półkolonii – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Na najmłodszych zostających w Lublinie czekają różne atrakcje. Spacery i gry miejskie, warsztaty, półkolonie i wiele innych możliwości, które będą przede wszystkim dawały możliwość aktywnego spędzenia czasu. Zapisy na zajęcia w ramach programu „Lato w Mieście 2020” ruszają 22 czerwca bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji. Ofertę będzie nieustannie poszerzana o nowe pozycje.


Poznaj miasto i okolice


Poznawanie zagadkowej Bystrzycy na wrotkach, hulajnogach i rowerach oraz spacery ulicami letniego Lublina sprzed wieków – na taką formę spędzenia wolnego czasu zaprasza LUBLublin. Porozumienie Rowerowe zaprosi z kolei na zajęcia z bezpiecznej jazdy podczas warsztatów i wycieczek rowerowych za miasto. Najmłodsi będą mogli zdobyć odznakę „Znam Lublin”, uczestnicząc w zajęciach i warsztatach krajoznawczo-turystycznych organizowanych przez PTTK Oddział Miejski w Lublinie. Jak pracowali przedwojenni rzemieślnicy? Taką wiedzę posiądą najmłodsi, którzy będą uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Muzeum Wsi Lubelskiej, co więcej, będą mieli możliwość wykonania jarmarcznego kogucika. Z kolei Muzeum Lubelskie w Lublinie zaprosi rodziny wraz z dziećmi na bezpłatne zwiedzanie Wieży Zamkowej i Kaplicy Trójcy Świętej oraz spektakl kukiełkowy „Czarci pazur”.


Aktywne spędzanie czasu


Po raz pierwszy najmłodsi mieszkańcy będą mogli nauczyć się zasad gry w futbol flagowy i futbol amerykański – na treningi zaprasza Lubelski Klub Futbolu Amerykańskiego Tytani Lublin. Tajniki wspinaczki będzie można odkryć w Centrum Wspinaczkowym KOTŁOWNIA. Zajęcie dla siebie znajdą również miłośnicy aktywności w wodzie. Lubelskie Towarzystwo Kajakowe FALA zaprasza na przygotowaną przez siebie Letnią przystań, a Uczniowski Klub Sportowy Żegluj zorganizuje warsztaty na wodzie z aparatem w ręku. Warsztaty gminastyczno-akrobatyczne zorganizują z kolei instruktorzy z High Life Studio. Fundacja Czerwono-Czarni umożliwi otwarty trening ze Startem Lublin, a Stara Szkoła Boksu zaprosi na zajęcia pięściarskie, prowadzone pod okiem olimpijki z Londynu i trenerki kadry narodowej seniorek; Zajęcia sportowe w ramach XXX Letniej Akademii Karate Kyokushin i Shinkyokushin to propozycja Lubelskiego Klubu Mas Oyama's Karate Kyokushinkai. Zrównoważony Rozwój proponuje nieco ekstremalniejszą aktywności, czyli jazdę na deskorolce w Skateparku Rusałka. Taniec dla bardziej lub mniej zaawansowanych proponuje Szkoła Tańca LIDER. Zajęcia promujące aktywny wypoczynek przygotowało również Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.


Ciekawe warsztaty i pierwsze kroki w fotografii


Regionalne Muzem Cebularza pokaże jak wypiec znany lubelski przysmak – nie zabraknie oczywiście interakcji. Jak zamknąć lato w słoiku dowiedzą się zaś uczestnicy warsztatów kulinarnych organizowanych przez Biuro Turystyki Kulturowej KRAJKA. Podczas zajęć przygotowanych przez Lubartowska77.pl będzie można samodzielnie potańczyć, porzeźbić, stworzyć własną pocztówkę z Lublina, a nawet zbudować własnoręcznie kalejdoskop. Uczestnicy warsztatów ART&SCIENCE organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA spędzą z kolei czas artystycznie. Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprosi na warsztaty fotograficzne „Oko na Lublin”, zaś jak zamknąć lato w słoiku dowiedzą się uczestnicy warsztatów kulinarnych organizowanych przez Biuro Turystyki Kulturowej KRAJKA.


Twórczo w dzielnicach i DDK-ach


Wiele wakacyjnych atrakcji przygotowały domy kultury. Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” chce czas wolny od nauki wypełnić dużą dawką kultury podczas warsztatów z komiksu i muzyki, zaś Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” zaprosi na zajęcia artystyczno-edukacyjne o tematyce teatralnej. Lato w mieście w Stowarzyszeniu RONDO oraz Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów” to przede wszystkim warsztaty, pokazy filmów, spotkania artystyczne, quizy, zabawy, konkursy, wycieczki. „Pracownie Miniatura” i „Pracownie Fryderyk” Domu Kultury „3D-trzy przestrzenie kultury” SM „Czechów” zapraszają na warsztaty plastyczne i teatralne, zajęcia ruchowe, wyjścia w plener, spektakle i projekcje filmów.


Co proponują stowarzyszenia?


Różnorodne warsztaty artystyczne oraz zwiedzanie instytucji kultury dla dzieci i młodzieży oferuje Towarzystwo Nowa Kuźnia. Spółdzielnia Socjalna Kargusek zaprosi z kolei na cykl warsztatów rękodzielniczych. Placówka Wsparcia Dziennego Świetlica Kowalska 3, prowadzona przez Fundację Sempre a Frente zaprasza na projekt „Wakacje z kulturą” obejmujący pięć cykli zajęć z zakresu edukacji kulturalnej. Spotkania z ciekawymi osobami, gry terenowe oraz zajęcia warsztatowe zorganizuje Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym AGAPE.


Półkolonie


Na turnusy półkolonijne zapraszają lubelskie fundacje pozarządowe: Fundacja Rozwiń Skrzydła, Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, Fundacja Karuzela Aktywności, Fundacja Inicjatyw Twórczych i Klub Tańca Sportowego Ballroom. Ofertę półkolonii w formie zajęć wychowawczo-opiekuńczych opartych na zasadzie nauki poprzez zabawę przygotowało także Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO. Turnus poprowadzą wykwalifikowani arteterapeuci i instruktorzy terapii zajęciowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE