Objedzie rowerem województwo lubelskie, by zachęcić do honorowego oddawania krwi

foto lublin.uw.gov.pl

kultura Przed siedzibą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie odbył się briefing prasowy dotyczący akcji „Rajd po Krew”. Uczestniczył w nim m.in. Janusz Kobyłka, który objedzie woj. lubelskie, by zachęcić do honorowego oddawania krwi.

oprac. RW

Opublikowano: 3 lipca 2020 17:49 | Aktualizacja: 3 lipca 2020 17:49

Przed siedzibą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie odbył się briefing prasowy dotyczący akcji „Rajd po Krew”. Uczestniczyli w nim m.in. wojewoda lubelski, dyrektor RCKiK oraz miłośnik kolarstwa Janusz Kobyłka, który ruszy w tytułową podróż.

 

Janusz Kobyłka jest mieszkańcem Lubartowa. Poprzez realizację swojej pasji stara się pomagać innym ludziom. Na co dzień udziela się jako wolontariusz w Oddziale Rejonowym PCK Lubartów. Jest miłośnikiem rowerowych podróży połączonych z akcjami społecznymi.

 

Pan Janusz ma na swoim koncie już wiele podobnych inicjatyw. Dwa lata temu objechał rowerem Polskę, zbierając fundusze dla dziewczynki chorej na rzadko spotykaną chorobę związaną z zaburzeniami oddychania. Rok temu pojechał z kolei w trasę Suwałki – Bogatynia i Międzyzdroje – Ustrzyki Dolne, wspierając fundację Stella im. Agaty Orłowskiej, która zajmuję się rehabilitacją dzieci. W tym roku czeka go kolejny cel. Rowerzysta pokona 2500 km, okrążając województwo lubelskie, a następnie całą Polskę, zachęcając innych do honorowego oddawania krwi.

 

- Cieszymy się, że z tą inicjatywą wyszedł mieszkaniec Lubelszczyzny i rozpoczyna rajd promujący ideę honorowego oddawania krwi. Jego trasa jest wyjątkowa. Miejscowości, które okrąży w województwie lubelskim układają się w postaci kropli, a miasta w całej Polsce układają się w postaci serca – mówiła Elżbieta Puacz.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.