Reklama

Reklama

Muzeum KUL-u ponownie otwarte

Opublikowano: 25 czerwca 2020 13:23
Autor: dsm | Zdjęcie: Tomasz Koryszko/KUL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

kultura „Kolekcja Mistrzów Krzysztofa Musiała. Przeciwne kierunki” - taką nazwę nosi wystawa, którą można zobaczyć w ponownie otwartym muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Reklama

W miniony poniedziałek, 22 czerwca, Muzeum KUL-u zostało ponownie otwarte dla zwiedzających. Można tam zobaczyć przykłady polskiej sztuki współczesnej z prywatnej kolekcji Krzysztofa Musiała.


"Na lubelską wystawę wypożyczył on prace m.in. Mirosława Bałki, Tadeusza Brzozowskiego, Wojciecha Fangora, Marii Jaremy, Łukasza Korolkiewicza, Jana Lebensteina, Artura Nacht-Samborskiego, Jerzego Nowosielskiego, Jacka Sempolińskiego, Henryka Stażewskiego, Władysława Strzemińskiego, Aliny Szapocznikow, Leona Tarasewicza, Jana Tarasina, Ryszarda Winiarskiego i Andrzeja Wróblewskiego" - zachęcają organizatorzy.


Wejście na wystawę jest bezpłatne. Muzeum jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 16.00 (ostatnie wejście na pół godziny przed jej zamknięciem). Znajduje się ono w Gmachu Głównym KUL-u, przy Al. Racławickich 14, w sali nr 29 (wejście z uniwersyteckiego dziedzińca, za pomnikiem Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego).


W związku z obostrzeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, władze uczelni wprowadziły ograniczenia w dostępie do Muzeum. "W jednym czasie ekspozycję może zwiedzać maksymalnie 6 osób. Obowiązuje zwiedzanie indywidualne, bez przewodnika i bez rezerwacji" - zastrzegają opiekunowie muzeum. Należy też pamiętać o zachowaniu 2-metrowych odstępów od innych osób, obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.