reklama
reklama

Lublin: Zbliża się Festiwal Legend Lubelskich. Znamy program

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin: Zbliża się Festiwal Legend Lubelskich. Znamy program - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaZbliża się kolejna letnia, miejska impreza. Tym razem to "Festiwal Legend Lubelskich", który potrwa kilka dni. W programie są: spektakle, warsztaty, pokaz i wernisaż instalacji.
reklama

W przestrzeni Starego Miasta odbywa się Festiwal Legend Lubelskich, czyli wielkie święto miejskich opowieści, gawędziarzy, klechdarzy i teatru ulicznego. Festiwal rozpocznie się w czwartek (26 sierpnia) o godz. 13.00 symbolicznym odegraniem hejnału Festiwalu Legend Lubelskich z Wieży Trynitarskiej w wykonaniu Marcina "Suszkina” Suszka. Z kolei Poławiacze Pereł Improv Teatr obwieszczą początek Festiwalu.

reklama

- Przed nami cztery dni kulturalnych atrakcji, występów teatrów ulicznych, warsztatów dla dzieci i młodzieży, gier miejskich i spacerów z przewodnikami. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w historycznej części miasta, od Bramy Krakowskiej i Wieży Trynitarskiej po Zamek Lubelski. Chcemy w ten sposób przybliżyć mieszkańcom i turystom miejskie legendy oraz mniej znane fakty z historii naszego miasta. Program Festiwalu Legend Lubelskich został przygotowany tak, by całe rodziny mogły spędzić wspólnie czas w baśniowym klimacie Starego Miasta, do czego serdecznie zapraszam - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

reklama

Uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć, jak wyglądało życie w dawnych czasach, poznać nieznane fakty historyczne z życia miasta, które przez stulecia obrosły legendami i wziąć udział w interaktywnych i teatralizowanych aktywnościach z dawnych epok. W piątek Teatr Harmider z Łucka w Ukrainie zaprasza na gościnny spektakl fantasy "Tripillia Visions”, który odbędzie się o godz. 21.00 na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. W sobotę o godz. 18.00 publiczność będzie mogła zobaczyć premierowy spektakl Improv Teatru "Poławiacze Pereł” - "Pieśń Leszka Czarnego”, którego akcja odbywa się w dwóch miejscach - na dziedzińcu Zamku Lubelskiego i na Placu po Farze. Widzowie zostaną zaproszeni do udziału w legendarnej paradzie. Swoje produkcje zaprezentują Teatr Prapremier In Vitro oraz Studia O.

reklama

W programie Festiwalu są też warsztaty. Uczestnicy będą mogli eksperymentować z ruchem scenicznym, grą aktorską, dźwiękiem czy charakteryzacją. W ofercie znajdują się również warsztaty manualne i plastyczne. Planowane są też spacery i gra miejska, czyli sposób na niecodzienne zwiedzanie miasta i poznanie ciekawych historii oraz legend związanych z Lublinem. Zaś wieczorami, na placu Po Farze będzie można zobaczyć rzeźbę multimedialną Kozi Czart. Instalacja artystyczna ma charakter interaktywny, dzięki temu widzowie będą mogli sterować jej wyglądem. W czwartek (26 sierpnia) o godz. 20.00 odbędzie się mini wernisaż instalacji z udziałem pomysłodawcy - Marcina Moszyńskiego i przedstawicieli firmy Lumotubo, odpowiedzialnej za wykonanie dzieła.

reklama

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na część z nich: spektakle na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Lublinie oraz warsztaty i spacery, obowiązują wcześniejsze zapisy. Darmowe wejściówki można pobrać w Centrum Inspiracji Turystycznej na ul. Jezuickiej 1 oraz poprzez system evenea.pl.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama