reklama
reklama

Lublin: Literatura połączy pokolenia. We wrześniu Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin: Literatura połączy pokolenia. We wrześniu Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaFundacja Czas Dzieci zorganizuje Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki. W programie przewidziano m.in. wystawę komiksów, wystawę na podstawie książek oraz wystawę ilustracji.
reklama

Po kilku miesiącach działań, spotkań, warsztatów i wydarzeń specjalnych w wielu miastach Fundacja Czas Dzieci zorganizuje finałową edycję tegorocznego Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki. Obędzie się ona w dniach 16-19 września w Centrum Spotkania Kultur, Domu Słów oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. 

O największych atrakcjach trudno mówić, bo jak podkreślają organizatorzy - dla każdego dziecka jest ważne zupełnie coś innego. W tegorocznym programie widoczny jest nurt ekologiczny.

reklama

- Tu warto zwrócić uwagę na wystawę stworzoną dla najmłodszych uczestników festiwalu na podstawie książek Tomasza Samojlika. Na przedszkolaki w Centrum Spotkania Kultur czeka nie tylko przestrzeń, w której mogą odkrywać tajemnice polskich parków narodowych, ale także karty pracy przypominające do złudzenia mapę turystyczną. Na młodych wielbicieli przyrody czekają także warsztaty kreatywne z Dominiką Czerniak-Chojnacką oraz cykl przyrodniczy w Biotece - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

W Biblio, czyli w stałym już miejscu na mapie corocznego festiwalu planowana jest wystawa prezentująca współczesne komiksy dla dzieci. Swoją obecność na warsztatach zapowiedział scenarzysta komiksowy Bartosz Sztybor, nagrodzony m.in . w konkursie im. Janusza Christy. 

reklama

- Obecnie komiks to propozycja już nie tylko dla wielbicieli fantasy. Wielu twórców podejmuje tematy współczesne, ważne także w świecie dzieci i młodzieży. Relacje rówieśnicze i międzypokoleniowe, a także emocje w wielu odcieniach - to tylko niektóre z tematów podejmowanych w przedstawionych pracach, których mistrzowskie fabuły znakomicie korespondują z oryginalną i niezwykle różnorodną formą - mówi Agnieszka Karp-Szymańska, dyrektor programowa festiwalu. 

Z kolei Dom Słów szykuje wystawę Iwony Chmielewskiej "Abecadło", a sama artystka połączy się z uczestnikami online i weźmie udział w pełnym atrakcji wernisażu. Z dziećmi spotkają się też: Justyna Bednarek, Katarzyna Ryrych, Małgorzata Swędrowska, Magdalena Górska oraz Piotr Fąfrowicz. 

reklama

Elementem łączącym pokolenia będzie wystawa ilustracji Štěpána Zavřela . Po raz pierwszy polskiej publiczności przybliżona zostanie sylwetka tego artysty. Wystawę będzie można oglądać w przestrzeni Centrum Spotkania Kultur.

reklama

Wszystkie wydarzenia są darmowe, ale obowiązują zapisy.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama