Reklama

Reklama

Lublin: Fani sztuki awangardowej i eksperymentalnej spotkają się w Chatce Żaka. II edycja Viral ART 2.0.

Opublikowano: śr, 17 lis 2021 14:14
Autor: | Zdjęcie: ACKiM UMCS Chatka Żaka

Lublin: Fani sztuki awangardowej i eksperymentalnej spotkają się w Chatce Żaka. II edycja Viral ART 2.0. - Zdjęcie główne

II edycja Viral ART 2.0. | foto ACKiM UMCS Chatka Żaka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W Chatce Żaka odbędzie się druga edycja festiwalu sztuki eksperymentalnej i awangardowej Viral ART 2.0. - To właśnie awangarda jest pełna emocji, porusza tematy tabu, pozwala wyzwolić się artyście z pewnych ram, stereotypów i daje inne spojrzenie na estetykę i formę - wyjaśnia dyrektor imprezy.

Reklama

Sztuka awangardowa i eksperymentalna

Twórcy Viral ART 2.0. za cel obrali sobie rozprzestrzenianie sztuki awangardowej i eksperymentalnej oraz promowanie młodych artystów-buntowników sprzeciwiających się skanonizowanym formom sztuki. Festiwal jest otwarty na wszelkie eksperymentalne formy wyrazu artystycznego, jakimi posługują się artyści. Viral ART 2.0 ma odkrywać aktualne i odważne trendy panujące w sztuce, dlatego głównym punktem imprezy jest wernisaż wystawy intermedialnej. Będzie można obejrzeć prace młodych artystów z całej Polski, które wybrano w drodze konkursu. W  tym roku jury wybierało spośród 305 prac, 163 artystów.

- Bunt to jedno z pierwszych słów jakie nasuwa mi się na myśl, gdy myślę o młodych ludziach. Dlatego bardzo się cieszę, że takie inicjatywy jak Viral ART 2.0 są częścią naszej Chatki Żaka, miejsca które niejednokrotnie buntowało się przeciwko szeroko pojętej sztuce komercyjnej. Wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje artystyczne horyzonty zapraszamy już 20 listopada do Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie. Do zobaczenia! - mówi Izabela Pastuszko, dyrektor ACKiM UMCS Chatka Żaka.

- Sztuka awangardowa i eksperymentalna jest ważnym trendem artystycznym, ponieważ to właśnie awangarda jest pełna emocji, porusza tematy tabu, pozwala wyzwolić się artyście z pewnych ram, stereotypów i daje inne spojrzenie na estetykę i formę. Chcemy, by Viral ART 2.0  umożliwił młodym ludziom doświadczenie kultury nieco innej, niż ta, która na co dzień zalewa ich przez mainstreamowe kanały - dodaje Magdalena Markiewicz, kurator Viral ART 2.0.

Impreza odbędzie się w sobotę (20 listopada).

Harmonogram

17:30 - Wernisaż pokonkursowej wystawy intermedialnej

Koncerty:

19:00 - TOUTESTMAGNIFIQUE i PROXYTM

Na scenie Chatki Żaka wystąpią z projektem DENSIENIE W BEZRUCHU. To deejay-sko-producencki sojusz. Lubelska inicjatywa skupiona na graniu muzyki do poruszania i trwania w bezruchu

21:00 - Szymon Weiss i Maciek Szupica

Projekt Szupica/Weiss - współpraca tych artystów ustanowiła jeden z czołowych na klubowej scenie aktów audio-wizualnych. To muzyczno-wizualna podróż przez emocje i zmysły

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy