Reklama

Lubelskie Centrum Spotkania Kultur zaprasza na warsztaty ze sztuki ziemi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lubelskie Centrum Spotkania Kultur zaprasza na warsztaty ze sztuki ziemi - Zdjęcie główne

Lubelskie Centrum Spotkania Kultur zaprasza na warsztaty ze sztuki ziemi. Na koniec będzie można zobaczyć panoramę miasta z dachu CSK. | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Centrum Spotkania Kultur zaprasza grupy zorganizowane dzieci w wieku 4-9 lat, w tym osoby z niepełnosprawnościami, na warsztaty Land Artu, tj. sztuki ziemi. Pierwsze zajęcia odbędą się dziś (9 września).

W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się, czym charakteryzuje się Land Art i poznają najsłynniejsze realizacje tego kierunku. Sam Land Art (sztuka ziemi) to działalność artystyczna, której tłem, kontekstem lub tworzywem jest przestrzeń ziemi i naturalne środowisko. Działania tego rodzaju zakładają np. ingerencję w pejzaż i zmienianie jego fragmentu. 

 

- W części warsztatowej wykonają w wybranych przestrzeniach zlokalizowanych przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie instalację przestrzenną w stylu Land Artu, wykorzystując przy tym znalezione materiały pochodzenia naturalnego, takie jak: liście, kamienie, kasztany, gałązki itp. Instalacje będą dziełem grupowej pracy twórczej - informuje Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

 

Na koniec zajęć przewidziano wycieczkę na dachy CSK, żeby obejrzeć panoramę miasta. 

 

Zajęcia realizowane są tylko przy dobrej pogodzie. Odbywają się od 9 do 11.30. Bilet kosztuje 15 zł, ale opiekun dziecka jest uprawniony do bezpłatnego uczestnictwa. Obowiazują wcześniejsze zapisy. Pierwsze tego typu warsztaty odbędą się już dziś i potem będą odbywać się w każdą środę do 28 października włącznie. 

 

Osoby wchodzące do budynku CSK z powodów epidemicznych, powinny zdezynfekować ręce, zasłonić usta i nos oraz zachowywać dystans społeczny. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE