Reklama

Reklama

Lubelskie Centrum Spotkania Kultur zaprasza na warsztaty ze sztuki ziemi

Opublikowano: 9 września 2020 05:00
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

kultura Centrum Spotkania Kultur zaprasza grupy zorganizowane dzieci w wieku 4-9 lat, w tym osoby z niepełnosprawnościami, na warsztaty Land Artu, tj. sztuki ziemi. Pierwsze zajęcia odbędą się dziś (9 września).

Reklama

W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się, czym charakteryzuje się Land Art i poznają najsłynniejsze realizacje tego kierunku. Sam Land Art (sztuka ziemi) to działalność artystyczna, której tłem, kontekstem lub tworzywem jest przestrzeń ziemi i naturalne środowisko. Działania tego rodzaju zakładają np. ingerencję w pejzaż i zmienianie jego fragmentu. 

 

- W części warsztatowej wykonają w wybranych przestrzeniach zlokalizowanych przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie instalację przestrzenną w stylu Land Artu, wykorzystując przy tym znalezione materiały pochodzenia naturalnego, takie jak: liście, kamienie, kasztany, gałązki itp. Instalacje będą dziełem grupowej pracy twórczej - informuje Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

 

Na koniec zajęć przewidziano wycieczkę na dachy CSK, żeby obejrzeć panoramę miasta. 

 

Zajęcia realizowane są tylko przy dobrej pogodzie. Odbywają się od 9 do 11.30. Bilet kosztuje 15 zł, ale opiekun dziecka jest uprawniony do bezpłatnego uczestnictwa. Obowiazują wcześniejsze zapisy. Pierwsze tego typu warsztaty odbędą się już dziś i potem będą odbywać się w każdą środę do 28 października włącznie. 

 

Osoby wchodzące do budynku CSK z powodów epidemicznych, powinny zdezynfekować ręce, zasłonić usta i nos oraz zachowywać dystans społeczny. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.