Jesteś seniorem z Lublina lub okolic? Sprawdź jakie atrakcje przygotowała miasto na okres wakacyjny

Senior czytający książkę. | foto Miasto Lublin

kultura Okres wakacyjny to czas licznych atrakcji dla seniorów w Lublinie. Miasto zaprasza lubelskich seniorów do wzięcia udziału w cyklu konkursów, spacerów i spotkań.

oprac. RW

Opublikowano: 16 lipca 2020 08:09 | Aktualizacja: 16 lipca 2020 08:10

Propozycje wydarzeń dla Seniorów:

 

• Konkurs literacki „Senior w koronie”, czyli jak przetrwać trudny czas pandemii. Możliwe są wszystkie formy wypowiedzi, m.in. pamiętnik, esej, wiersz, opowiadanie. Zgłoszenia prac przyjmowane są do końca sierpnia.

 

• Konkurs fotograficzny „Moje najpiękniejsze zielone miejsce na ziemi” adresowany jest przede wszystkim do działkowców, posiadaczy ogrodów, ogródków, balkonów, skrzynek i doniczek z kwiatami. Zdjęcia można wysyłać do końca sierpnia.

 

• Spacery śladami Papieża Polaka, czyli zwiedzanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, które odbędzie się 21, 22 i 28 lipca w godzinach porannych.

 

• Spacery nordic walking po Ogrodzie Saskim w dniach 20 i 27 lipca. Planowane są krótkie marsze w 10-osobowych grupach połączone z instruktażem posługiwania się kijkami.

 

• „Lekcje botaniki” w Botaniku odbędą się w sierpniu przy współpracy z Lubelskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Spacery po Ogrodzie Botanicznym UMCS to połączenie oglądania roślin, informacji o najbardziej interesujących gatunkach oraz wizyty w szklarniach z roślinami egzotycznymi.

• Spotkania z psychologiem na temat sposobów radzenia sobie z lękiem i poczuciem zagrożenia w obecnej sytuacji. Spotkania poprowadzi psycholog dr Wiesław Poleszak, który od lat specjalizuje się we wspieraniu i pomocy seniorom.

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.