Reklama

Filmowy weekend na Placu Litewskim. Lubelska kultura i sport na dużym ekranie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: HubertPhotographer/Pixabay

Filmowy weekend na Placu Litewskim. Lubelska kultura i sport na dużym ekranie - Zdjęcie główne

Pokazy będą wyświetlane w sobotę (15 sierpnia) od godz. 20 do godz. 22 (z przerwą na czas pokazów multimedialnych na fontannach) oraz w niedzielę od godz. 20 do godz. 23 | foto HubertPhotographer/Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Miasto Lublin, Lubelski Fundusz Filmowy oraz kino samochodowe w najbliższy weekend zapraszają maraton filmowy na Placu Litewskim. Mieszkańcy obejrzą zapowiedzi największych lubelskich wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz jeden film.

- Na co dzień kino samochodowe „W Kinie W Lublinie” zlokalizowane jest na terenie Targów Lublin przy ul. Dworcowej. W najbliższy weekend z myślą o mieszkańcach przeniesie się do centrum miasta - informuje Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

 

W sobotę zapowiedzi lubelskich imprez

 

Pokazy będą wyświetlane w sobotę (15 sierpnia) od godz. 20 do godz. 22 (z przerwą na czas pokazów multimedialnych na fontannach) oraz w niedzielę od godz. 20 do godz. 23.

 

Będą to zapowiedzi imprez kulturalnych, m.in.: Jarmarku Jagiellońskiego (21-23 sierpnia), Innych Brzmień (3-6 września), Carnavalu Sztukmistrzów (18-20 września), Nocy Kultury (9-11 października), spektaklu „Kimberly Akimbo” w Teatrze Starym (12, 13, 15-20 września) oraz wydarzeń sportowych, takich jak mecze siatkówki LUK Politechnika Lublin, piłki ręcznej MKS Perła Lublin, finał ekstraklasy PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski, Basketball Champions League czy lubelski żużel.

 

W niedzielę film "VOLTA" Juliusza Machulskiego 

 

Z kolei w niedzielę o godz. 20.30 zaplanowano bezpłatny seans filmu „VOLTA” kręconego w Lublinie w reż. Juliusza Machulskiego. To polska komedia kryminalna z 2017 roku, a sama premiera zbiegła się z ubiegłoroczną - 700. rocznicą nadania praw miejskich Lublinowi. W obsadzie znaleźli się m.in. Robert Więckiewicz, Krzysztof Stelmaszyk, Andrzej Zieliński, Olga Bołądź, Joanna Szczepkowska i Jacek Braciak.

 

W pokazie będzie mogło wziąć udział 120 osób. Widzowie obejrzą film na leżakach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE