Reklama

Erasmus+, czyli studia i praktyki za granicą

Opublikowano:
Autor:

Erasmus+, czyli studia i praktyki za granicą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Co trzeba zrobić? Jakich formalności dopełnić, aby wziąć udział w programie ERASMUS+? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań, zainteresowani studiami za granicą i praktykami, mogli otrzymać podczas wydarzenia "Erasmus Day", przygotowanego przez społeczność akademicką Politechniki Lubelskiej.

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Studenci Politechniki mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni partnerskich na specjalnie do tego przygotowanym stoisku informacyjnym Biura Kształcenia Międzynarodowego. Mogli porozmawiać z pracownikami Biura i popróbować smakołyków z różnych regionów świata przygotowanych przez studentów zagranicznych, których, z każdym rokiem jest coraz więcej.

Studenci mieli również możliwość wysłuchania prezentacji swoich kolegów, którzy zrealizowali wyjazd na studia lub praktyki "erasmusowe" i postanowili podzielić się swoimi wrażeniami z wymiany.

Politechnika Lubelska bierze udział w programie Erasmus Plus od 19 lat. Co roku korzysta z niego ok. 100 studentów, którzy najczęściej wyjeżdżają do Hiszpanii, Niemiec, czy Włoch. Erasmus Day organizowany jest po raz trzeci, praktyka pokazuje, że jest to wydarzenie potrzebne, studenci mają wiele pytań, dotyczących wymagań. Wyjazdy cieszą się popularnością, bo dają wiele korzyści.

- Młodzi ludzie zdobywają cenne kontakty, doświadczenie zawodowe w środowisku międzynarodowym, otwierają się na świat, inne kultury i ludzi - mówi rzecznik lubelskiej uczelni technicznej Iwona Czajkowska Deneka.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE