reklama
reklama

Okręgowy Urząd Górniczy o sytuacji w Bogdance

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Okręgowy Urząd Górniczy o sytuacji w Bogdance - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie – Było drugie zaciśnięcie ściany – potwierdził dyrektor OUG informacje „Wspólnoty” z ub. tygodnia. Dobra wiadomość jest taka, że górniczy nadzór ilość wody zalewającej od soboty, 11 lutego, wyrobiska w ścianie G4 ocenił jako mieszczącą się w granicach prognozowanych dopływów zawartych w dokumentacji hydrogeologicznej.
reklama

Okręgowy Urząd Górniczy podlega Wyższemu Urzędowi Górniczemu w Katowicach, sprawującemu nadzór i kontrolę nad ruchem zakładów górniczych. Do OUG w sprawie sytuacji na Bogdance zwróciliśmy się wobec kilkudniowego kryzysu związanego z zalaniem wodą wyrobisk, o czym informowali nas górnicy i braku informacji na ten temat ze strony zarządu Lubelskiego Węgla.

Zapytaliśmy o stan rzeczy w ścianie G4 w Polu Stefanów, o to czy doszło tam do kolejnego zaciśnięcia i ocenę skali wdzierania się wody do wyrobisk eksploatacyjnych.

– Niniejszym informuję, że istotnie doszło do kolejnego zaciśnięcia ściany 3/VII/385 w polu Stefanów - odpowiedział „Wspólnocie” Marek Mierzejewski, dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Lublinie. - Natomiast dopływ wody ze zrobów tej ściany do wyrobisk w jej rejonie nie miał charakteru wdarcia, a jego ilość mieści się w granicach prognozowanych dopływów zawartych w dokumentacji hydrogeologicznej. Woda ta w całości jest ujmowana i odpompowywana poprzez system odwodnienia zainstalowany w chodnikach przyścianowych.

Takie były też poniedziałkowe (z 20 lutego) informacje kopalni, która w komunikacie prasowym napisała, że służby kopalni na bieżąco kontrolują sytuację hydrologiczną w ścianie 3/VII/385: „ Aktualnie dopływ wody znajduje się na bezpiecznym poziomie, umożliwiającym prowadzenie tam prac zabezpieczających. Obecnie woda z przedmiotowej ściany odprowadzana jest na bieżąco i odpompowywana przez instalację odwodnienia kopalni”.

Przypomnijmy, że dyrektorzy Okręgowych Urzędów Górniczych sprawują nadzór i kontrolę nad ruchem zakładów górniczych, w zakresie m. in. bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa pożarowego, ratownictwa górniczego, gospodarki złożami kopalin w procesie ich wydobywania, ochrony środowiska i gospodarki złożem.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama