Reklama

Reklama

Kto wybuduje most na Wieprzu w Łęcznej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Kto wybuduje most na Wieprzu w Łęcznej? - Zdjęcie główne

Nowy most nad rzeką Wieprz powstać ma obok istniejącego, wybudowanego w 1966 roku i będącego już w złym stanie technicznym. Zostanie wybudowany po lewej stronie, jadąc od Lublina. Konstrukcja mostu będzie przystosowana do obciążeń do 50 ton | foto GDDKiA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie - W br. ceny stali, ropy, aluminium, asfaltów wzrosły w ciągu miesiąca ok. 80 procent. Od roku 2020 ceny wyrobów stalowych o 270 procent, asfaltu o 95, aluminium o blisko 200 procent - wylicza rzecznik Budimeksu, pytany dlaczego firma nie podpisała umowy na budowę mostu na Wieprzu w Łęcznej.

Reklama

Lubelski Oddział GDDKiA poinformował, że przystępuje do ponownej oceny ofert złożonych w przetargu na budowę nowego mostu w Łęcznej w ciągu drogi krajowej nr 82 ponieważ "wybrany w postępowaniu wykonawca nie zdecydował się na podpisanie umowy".

Przetarg na budowę mostu w Łęcznej wygrał Budimex S.A. 

Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimeksu wyjaśnia: - Pod koniec marca br. poinformowaliśmy zamawiającego, że od momentu złożenia oferty, w więc od listopada 2021 roku, dynamicznie zmieniła się sytuacja rynkowa spowodowana inwazją Rosji na Ukrainę, co skutkuje diametralnym wzrostem ryzyka finansowego po stronie wykonawcy, a tym samym narażałoby też na straty zamawiającego, gdyby zdecydował się realizować to zamówienie.

Rzecznik wylicza:  - W porównaniu do listopada 2021 znacząco wzrosły ceny materiałów budowlanych takich jak asfalt, przewody elektryczne czy wyroby stalowe oraz surowców, w tym ceny paliwa i robocizny. W niektórych rodzajach wyrobów budowlanych od lutego 2022 roku ceny niektórych materiałów wykorzystywanych w budownictwie drogowym: stali, ropy, aluminium, asfaltów wzrosły w ciągu miesiąca o ok. 80 proc. Ceny wyrobów stalowych od 2020 roku wrosły ogółem już o 270 proc., asfaltu o 95, aluminium o blisko 200, cyny o 250 proc. 

Rzecznik zaznacza, że Budimex gotów jest do złożenia nowej oferty.

W przetargu ogłoszonym we wrześniu ub. roku wpłynęło 11 ofert. Najkorzystniejszą za kwotę ok. 36,6 mln zł złożył właśnie Budimex. Wartość oferty stanowiła ok. 84,7 proc. budżetu GDDKiA przeznaczonego na inwestycję. W kwocie przeznaczonej na budowę mostu wysokości 43,2 mln zł zmieściło się w sumie siedem ofert.

- Postępowanie przetargowe trwa nadal, rozmawiamy z kolejnymi wykonawcami czy są zainteresowani realizacją tej inwestycji za kwotę, którą zaproponowali - mówi Łukasz Minkiewicz, specjalista ds. komunikacji społecznej w lubelskim oddziale GDDKiA.

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy