Od 1 do 4 lutego zobaczymy „Czego nie widać”. Podczas tego spektaklu podglądamy pracę aktorów i to, co dzieje się w kulisach. - Nie jest to wizja artystyczna zupełnie oderwana od rzeczywistości i od życia. Sami ludzie pracujący w Teatrze Osterwy często wracają w trakcie codziennych prac do tekstów z tego spektaklu. To wskazuje na to, że jest to genialnie napisana i wyciągająca sztuka – tłumaczy Kamila Janik wcielająca się w Poppy Norton-Taylor
Od 8 do 11 lutego zobaczymy „Nowy wspaniały świat”. Spektakl zaliczany jest do najbardziej cenionych i przenikliwych dzieł literatury XX wieku. Powieść, utrzymana w konwencji science fiction, została okrzyknięta bestsellerem wszechczasów, jako jedna z dwóch najsłynniejszych literackich antyutopii obok „Roku 1984” Georga Orwella. Z jednej strony głęboko poruszająca, z drugiej kontrowersyjna tematyka – wszechobecnej kontroli, oddziaływania technologii na człowieka, konsumpcjonizmu, kryzysu wartości, wolności i indywidualizmu jednostki – sprawia, że powieść niezmiennie stanowi lustrzane odbicie rzeczywistości pozostając wciąż przerażająco aktualna.
Od 14 do 18 lutego wystawiana będzie „Prawda” czyli komediowy tygiel, w którym żarty słowne przeplatają się z dowcipem sytuacyjnym i dowcipem postaci. Michel ma wielomiesięczny romans z Alice. Godziny spędzane w pokoju hotelowym przestają im jednak wystarczać. Kochankowie zaczynają planować wspólny weekendowy wyjazd. Boją się jednak, że dowie się o nim mąż kobiety, a zarazem najlepszy przyjaciel Michela.
Od 21 do 25 lutego zobaczymy „Jeanne” Już wkrótce mieszkańcy całego województwa będą mogli oglądać spektakl „Jeanne”, który podbił już serca lubelskiej publiczności. To tragikomedia o intymnym świecie osoby samotnej, wykluczeniu społecznym i bólu, który kryje się pod pozorną obojętnością i dystansem.
Od 29 lutego do 3 marca będzie wystawiana „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”. W lubelskiej adaptacji twórcy łączą różne światy: sacrum i profanum, codzienność z religijnością, to co współczesne, z tym co dawne. To też wyjątkowe spotkanie aktorów teatru repertuarowego z Teatru im. Juliusza Osterwy z aktorami Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.
3 lutego o godzinie 19:00 i 4 lutego o godzinie 17:00 gościnnie na scenie Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, pełen emocji i humoru spektakl „Sonata Kreutzerowska” opowiadający o relacjach damsko- męskich na podstawie noweli Lwa Tołstoja. Miłość i nienawiść. Zazdrość i namiętność. Jak stereotypy i normy społeczne wpływają na związek dwojga ludzi? W relacjach między kobietą a mężczyzną granica jest cienka.
Zwiedzanie teatru
W sobotę 10 lutego o godzinie 15:00 Anna Nowak zaprosi na zwiedzanie teatru. Kim były lornetujące spektatorki, a kim koneserzy baletowego ciała? Jak to możliwe, że przez lata teatr mógł pomieścić 800 widzów, a dzisiaj tylko 311? Jak doszło do powstania teatru w Lublinie, który w chwili otwarcia był jednym z najpiękniejszych i najnowocześniejszych budynków teatralnych w Europie?
Scena Reduta
W lutym na Scenie Reduta dwa spektakle. “Cztery pory roku” – wyjątkowe wydarzenie dla maluchów, które odwiedzają teatr po raz pierwszy. Twórczynie spektaklu Magdalena Zabel i Jowita Stępniak, zabierają dzieci i rodziców w podróż po czterech porach roku. Druga propozycja to “Hamlet na sprzedaż” w reżyserii Magdaleny Drab. Bohaterem spektaklu jest grupa aktorów lubelskiego teatru, która chce się zmierzyć z „Hamletem” i odnaleźć go w swojej teatralnej codzienności.
21 lutego, godz. 13:00 | “Hamlet na sprzedaż” Hrubieszowski Dom Kultury
22 lutego, godz. 11:00 | “Cztery pory roku” Hrubieszowski Dom Kultury
22 lutego, godz. 13:00 | “Cztery pory roku” Hrubieszowski Dom Kultury
23 lutego, godz. 18:00 | “Hamlet na sprzedaż” Tomaszowski Dom Kultury
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.