– Podwórko Re:tradycji to miejsce stworzone z myślą o rodzinach, które poprzez zabawę i działania edukacyjne mogą razem spędzić czas, wzmacniając tym samym więzi i pokazując najmłodszym, czym jest kultura ludowa – mówi Karolina Waszczuk. Podczas tegorocznego festiwalu, uczestnicy będą mieli okazję poznać rękodzieło ludowe. Wśród atrakcji znajdą się drewniane zabawki wykonane przez Jana Puka, edukacyjne puzzle inspirowane malarstwem Stanisława Koguciuka oraz oryginalne instrumenty muzyczne, takie jak kaszubski burczybas czy diabelskie skrzypce przygotowane przez Tadeusza Makowskiego. Tegoroczną nowością będzie stworzony przez Piotra Dorosza podkowofon, czyli instrument zbudowany z prawdziwych podków. Dodatkowo, na tle ramy, stworzonej przez Romana Zilinko, uczestnicy będą mieli możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia. Oprócz tego znajdziemy też specjalne stoły do gry w pchełki i tory do zabawy w kapsle.
Wstęp na Podwórko Re:tradycji jest bezpłatny.
Kiedy: 23 sierpnia | godz. 13.00–18.30
24–25 sierpnia | godz. 11.00–18.30
Gdzie: Błonia pod Zamkiem w Lublinie
Poza strefą gier, Błonia pod Zamkiem zamieni się w przestrzeń wielotematycznych warsztatów, które połączą naukę z zabawą. Najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się grać w bierki lubartowskie. Na potrzeby Festiwalu Re:tradycja – Jarmark Jagielloński organizatorzy odtworzyli kilka zestawów tej gry. Zorganizowany zostanie także warsztat pt. „Muzyczny dzień wiejskiego pastuszka”, podczas którego dzieci dowiedzą się jak muzykować na patyku, bryłce gliny albo listku. Na chętnych czekają również rodzinne warsztaty z Kapelą Fedaków. Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie retradycja.eu.
Dostępna będzie także strefa sponsora. Dzieci będą mogły pokręcić kołem fortuny przygotowanym przez Herbapol – Lublin S. A. Najmłodsi dostaną także specjalne kolorowanki z motywami roślinnymi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.