Reklama

Reklama

Wydatki jednostek medycznych w pandemii. Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego prosi o informacje

Opublikowano: pt, 25 gru 2020 07:36
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Wydatki jednostek medycznych w pandemii. Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego prosi o informacje - Zdjęcie główne

Wydatki jednostek medycznych w pandemii. Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego prosi o informacje | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Marek Kos - radny Sejmiku Województwa Lubelskiego poprosił o informację o łącznym dofinansowaniu samorządu województwa na zadania związane ze zwalaczaniem epidemii. Dodatkowo, chce też wiedzieć ile pieniędzy i na co wydały jednostki medyczne podległe samorządowi.

Reklama

Marek Kos (PSL) radny Sejmiku Województwa Lubelskiego w interpelacji do władz województwa poruszył sprawę środków finansowych przeznaczonych przez Samorząd Województwa Lubelskiego na zadania związane ze zwalczaniem epidemii SARS-CoV-2. Na wstępie zaznaczył, że samorząd w tym roku przeznaczył na to dużo pieniędzy, a pierwsze decyzje w tej sprawie zapadły już na sesji w drugim kwartale, przy czym pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce stwierdzono na początku marca. Poinformował też, że środki na takie zadania pochodzą z funduszy Unii Europejskiej, województwa, z dotacji budżetu centralnego i do tej pory stanowią łączną kwotę kilkudziesięciu milionów złotych. 

- Proszę o przekazanie w formie tabelarycznej informacji o łącznym dofinansowaniu jak również o indywidualnym dofinansowaniu każdego podmiotu medycznego w województwie lubelskim w bieżącym roku w związku ze zwalczaniem pandemi SARS-CoV-2 - napisał Marek Kos. 

Dodatkowo, radny poprosił, żeby wszystkie jednostki medyczne podległe samorządowi województwa, przedstawiły szczegółową listę zakupionego sprzętu medycznego za przekazane im środki oraz, by dołączyły też ceny zakupów. 

- Jeśli przekazane środki stanowiły wkład w inwestycje budowlane (remontowe, modernizacyjne) lub inne inwestycje, proszę o listę zadań z poszczególnych szpitali z kosztami - podsumowuje Kos. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy