Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: ZUS chce poprawić bezpieczeństwo pracy. Specjalne dotacje trafią do pracodawców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: ZUS chce poprawić bezpieczeństwo pracy. Specjalne dotacje trafią do pracodawców - Zdjęcie główne

ZUS chce poprawić bezpieczeństwo pracy. Specjalne dotacje trafią do pracodawców | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Około 160 zgłoszeń o dofinasowanie z ZUS dla pracodawców z województwa lubelskiego wpłynęło w ramach tegorocznej edycji konkursu. Ma on poprawić bezpieczeństwo pracy.

Reklama

- Dofinansowanie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych można otrzymać na działania, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi. To nawet do 300 tys. złotych na jednego pracodawcę i do 80 proc. szacowanej wartości danego projektu. W tej edycji konkursu ZUS przeznaczy na dofinansowania w sumie 90 mln złotych - informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Termin składania konkursowych projektów przez pracodawców minął 8 lipca, a teraz ocenią je eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy i w ten sposób wybiorą najlepsze. Wpłynęło niemal 4 tys. zgłoszeń z całej Polski. W samym województwie lubelskim o dofinansowanie wystąpiło 161 podmiotów. Najwięcej projektów zgłosiły firmy z Wielkopolski (548) i Śląska (500).

Projekty obejmują poprawę bezpieczeństwa pracy łącznie dla ponad 58 tys. pracowników. Większość zgłoszeń przygotowały mikrofirmy i małe firmy. Zainteresowanie programem jest największe w branży przetwórstwa przemysłowego (1569 zgłoszeń), budownictwa (878 zgłoszeń) oraz opiece zdrowotnej i pomocy społecznej (510 zgłoszeń).

- Aż 260 projektów obejmuje zakup sprzętu, który ograniczy obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego pracowników. Na drugim miejscu jest zakup i montaż urządzeń do oczyszczania i uzdatniania powietrza oraz systemów wentylacji (132 zgłoszenia). Podium zamykają projekty dotyczące zakupu sprzętu, który poprawi bezpieczeństwo pracy na wysokości, w zagłębieniach i innych strefach - dodaje rzecznik ZUS.

Pieniądze z dotacji  dla pracodawców pochodzą z części funduszu wypadkowego przeznaczonej na zapobieganie wypadkom. W ubiegłym roku z takich dopłat skorzystało prawie tysiąc pracodawców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy