Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: zasiłek opiekuńczy ZUS znowu przedłużony

Opublikowano: 7 czerwca 2021 12:14
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: zasiłek opiekuńczy ZUS znowu przedłużony - Zdjęcie główne

Województwo lubelskie: zasiłek opiekuńczy ZUS znowu przedłużony | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Przedłużono możliwość korzystania z zasiłków opiekuńczych. Świadczenie przysługuje rodzicom, którzy muszą zapewnić opiekę dziecko, bo z powodu pandemii nie robi tego placówka opiekuńcza np. szkoła, czy przedszkole.

Reklama

Rada Ministrów znowu przedłużyła możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego. Będzie można z niego korzystać do końca tego roku szkolnego, czyli do 25 czerwca. Świadczenie przysługuje za dni, w które placówka oświatowa nie zapewnia dziecku opieki z powodu pandemii.

- Rodzic może otrzymać zasiłek, gdy musi sam zająć się dzieckiem, ponieważ żłobek, przedszkole lub szkoła jest zamknięta w związku z Covid-19. Świadczenie przysługuje także, gdy placówka oświatowa nie zapewnia dziecku opieki, bo z powodu pandemii działa w ograniczonym zakresie. Zasiłek można otrzymać na dziecko poniżej 8 roku życia oraz dziecko starsze, jeżeli ma odpowiednie orzeczenie o niepełnosprawności - informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Świadczenie nie należy się, jeśli dzieckiem może zająć się drugi opiekun, np. rodzic, który korzysta z urlopu rodzicielskiego, wychowawczego lub jest bezrobotny.

CZYTAJ TAKŻE: Województwo lubelskie: zasiłek opiekuńczy ZUS znowu przedłużony

Do wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego potrzebne jest oświadczenie rodzica. Należy je przesłać pracodawcy lub zleceniodawcy. Rodzic, który prowadzi własną firmę, składa dokument w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych – może to zrobić przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Wzór oświadczenia jest na stronie internetowej ZUS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.