Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Na drogach w regionie pojawi się wojsko

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Żołnierze 1 Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej ruszają na poligon. Wśród zaplanowanych ćwiczeń są m.in. Przemieszczenie na dużą odległość , zajęcia ogniowe i taktyczne, inżynieryjno – saperskie czy zgrywane pododdziałów. W związku z tym po drogach m.in. w województwie lubelskim, będzie przemieszczać się wojsko ze sprzętem.

Reklama

Żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej ruszają na poligon, gdzie na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych - Dęba będą doskonalić umiejętności w planowaniu, organizowaniu i dowodzeniu podległymi elementami ugrupowania bojowego. Seria szkoleń zaczęła się 24 lutego.
 
- Przemieszczenie sprzętu i żołnierzy warszawskiej brygady będzie można zaobserwować na drogach publicznych województwa mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego - por. Jacek Piotrowski, oficer prasowy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. - Transport odbędzie się metodą kombinowaną, sprzęt pancerny zostanie przerzucony transportem operacyjnym (kolejowym) natomiast pozostały sprzęt i żołnierze udadzą się do Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Nowej Dębie transportem kołowym po drogach publicznych. 
 
Szkolenie potrwa do 25 marca. W tym czasie żołnierze odbędą cykl zajęć ogniowych i taktycznych oraz inżynieryjno-saperskich, zarówno w dzień jak i w warunkach ograniczonej widoczności. - Szkolenie poligonowe to doskonały czas na sprawdzenie umiejętności dowódców w zakresie skutecznego dowodzenia, rozwiązywania problemów taktycznych oraz sprawnego podejmowania decyzji i wydawania rozkazów - dodaje por. Jacek Piotrowski.
 
 
1. Warszawska Brygada Pancerna jest częścią 18. Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka, w której skład oprócz warszawskich pancerniaków wchodzą żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. 1. Warszawska Brygada Pancerna jest oddziałem z garnizonami położonymi w Warszawie – Wesołej, Siedlcach oraz Białej Podlaskiej. Zasadniczym sprzętem brygady są czołgi Leopard 2PL, 2A5 i 2A4.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy