Reklama

Reklama

W tych miejscowościach Lubelszczyzny zakochani najczęściej idą do ołtarza. Raport GUS na Walentynki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

W tych miejscowościach Lubelszczyzny zakochani najczęściej idą do ołtarza. Raport GUS na Walentynki - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Z okazji Walentynek Urząd Statystyczny w Lublinie przygotował specjalne zestawienie dotyczące ślubów w województwie lubelskim.

Reklama

14 lutego przypadają Walentynki, czyli święto zakochanych. Z tej okazji Urząd Statystyczny w Lublinie opublikował dane dotyczące zakochanych w województwie lubelskim. W raporcie skupiono się na ślubach. Dane dotyczą 2021 roku.

Na Lubelszczyźnie w 2021 roku było 477 tys. istniejących małżeństw. Z roku na rok małżeństw jest coraz mniej, bo np. w 2015 r. było ich ok. 505 tys., a w 2011 r. - blisko 518 tys.

Z kolei mediana wieku kobiet-mieszkanek wsi w dniu ślubu wynosi 26,9, a dla mieszkanek miast - 28,7. W przypadku mężczyzn jest to odpowiednio - 29 i 30,8.

Poza tym, nowożeńcy - zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają najczęściej od 20 do 29 lat, a najrzadziej 19 lat i mniej.

Zawarto też podział na powiaty województwa lubelskiego. Przedstawiono tam "małżeństwa zawarte na 1000 ludności". Zestawienie wygląda następująco: Lublin - 4,7, powiat lubelski - 3,9, Biała Podlaska - 4,4, powiat bialski - 4,6, powiat opolski - 4,5, powiat lubartowski - 4,3, powiat parczewski - 4,0, powiat puławski - 4,0, powiat radzyński - 4,9, powiat łukowski - 5,1, powiat łęczyński - 4,8.

Jest również ranking gmin pod względem liczby zawartych małżeństw na 10 tys. ludności. Na pierwszym miejscu jest Rokitno - 89,1, a dalej są kolejno: Nowodwór - 86,6, Wojcieszków - 77,1, Adamów - 76,7, Żmudż - 70,0.

Uwzględniono też ile małżeństw (w tys.) jest zawieranych w danych miesiącach. Najwięcej jest w czerwcu, lipcu, sierpniu oraz wrześniu. Natomiast najmniej w lutym, marcu, listopadzie.

Dodatkowo są dane dotyczące stanu cywilnego przed ślubem. Jeśli chodzi o kobiety są następujące wyniki: rozwiedzione - 10,9%, wdowy - 1,6%, panny - 87,5%. Z kolei w przypadku mężczyzn jest to odpowiednio: 10,9%, 0,9% oraz 88,2%.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy