Reklama

Reklama

VI edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. W kilku szkołach i przedszkolach jest wygodniej i bezpieczniej

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego zrealizowano projekt "LSM – szkoły i przedszkola razem dla uczniów, czyli remonty, zakupy wyposażenia, doposażenie placu zabaw”. Dzięki temu pojawiły się szafki na ubrania i nowe wykładziny oraz odświeżono szatnie. Projekt dotyczył kilku placówek oświatowych w dzielnicy Rury.

Reklama

- Mieszkańcy dzielnicy Rury podjęli wspólne działania z myślą o wygodzie oraz bezpieczeństwie dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli w tej części miasta. Efekty tych działań są wyraźnie widoczne w infrastrukturze i otoczeniu placówek edukacyjnych oraz wpływają na komfort korzystających z nich podopiecznych - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

"LSM  szkoły i przedszkola razem dla uczniów, czyli remonty, zakupy wyposażenia, doposażenie placu zabaw” to projekt obejmujący kilka szkół i przedszkoli na terenie dzielnicy Rury. W Szkole Podstawowej nr 29 przy ul. Wajdeloty wyremontowano szatnię, kupiono 75 8-skrytkowych szafek metalowych na ubrania dla uczniów. Łącznie jest ich teraz 600. W Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Balladyny wymieniono wykładzinę w szatni, salach lekcyjnych i bibliotece szkolnej oraz pomalowano ściany i sufity w szatni głównej. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Rzeckiego wykonano 9 nowych boksów szatniowych. W Przedszkolu nr 48 przy ul. Leonarda doposażono plac zabaw, a wokół Przedszkola nr 36 przy ul. Wallenroda wyremontowano chodnik.

- Nasz projekt był odpowiedzią na potrzeby remontowe oraz zakupowe szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie LSM, czyli dzielnicy Rury - mówi Dariusz Michałowski, autor projektu.

Na projekt głosowało 1549 osób. Jego wartość to 300 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy