Reklama

Reklama

Trzy tysiące nielegalnych paczek papierosów. Lubelska policja wykryła kontabandę

Opublikowano: pon, 2 maj 2022 13:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Funkcjonariusze zabezpieczyli 3000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Łączne uszczuplenie tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyliczono na blisko 70 tysięcy złotych - informuje KWP Lublin.

Reklama

Policjanci komendy w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami LUCS przeprowadzili w ubiegłym tygodniu kontrole na lubelskich targowiskach.

- Policjanci prowadzili działania pod katem kradzieży telefonów komórkowych, aktywności „kieszonkowców” oraz przestępczości akcyzowej. W trakcie prowadzonych czynności sprawdzali legalność telefonów oraz prowadzili obserwację miejsc, gdzie zgłaszane są przypadki handlu kontrabandą.

Podczas patroli funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 1600 paczek nielegalnych papierosów. Ponadto policjanci w trakcie czynności zauważyli 57-latka, który w samochodzie marki Volkswagen posiadał ukryte 1350 paczek papierosów bez akcyzy. Mieszkaniec Lublina trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty z kodeksu karno-skarbowego - informuje komisarz Kamil Gołębiowski.

Łącznie podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli 3000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 70 tysięcy złotych.

Przechowywanie i przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy