reklama
reklama

Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie dostała sprzęt multimedialny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie dostała sprzęt multimedialny - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaSzkoła Podstawowa nr 4 w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego, dostała sprzęt na łączną kwotę blisko 300 tys. zł. To m,in. zestawy komputerowej, tablice interaktywne, serwer i telewizory do wyświetlania informacji.
reklama

W ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy miasta zgłaszają projekty na realizacje iwnestycji i w głosowaniu wybierają te, które zostaną wykonane. W ten sposób decydują o części miejskiego budżetu. Dzięki temu zostanie zrealizowany projekt "Multimedia dla Czwórki - doposażenie SP4 w Lublinie w pomoce edukacyjne i sprzęt multimedialny do pracowni”. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza przy ul. Hiacyntowej dostała: 33 zestawy komputerowe, 7 tablic interaktywnych z projektorami, 2 podłogi interaktywne, serwer, 2 umeblowane i wyposażone pracownie językowe, 3 monitory interaktywne, 3 telewizory do wyświetlania informacji na korytarzach i 1 mikroskop cyfrowy.

reklama

- Budżet Obywatelski to część środków finansowych, którymi dysponuje Miasto Lublin, przeznaczona na realizację pomysłów pochodzących bezpośrednio od mieszkańców. Zakres podejmowanych przez nich działań jest bardzo szeroki. W ramach projektu D-15 nowe, potrzebne uczniom wyposażenie zyskała SP nr 4. To urządzenia, które ułatwią naukę i rozwiną kompetencje uczniów w zakresie nowoczesnych technologii - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Wyposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt multimedialny, serwer, czy pomoce naukowe było pomysłem rodziców i dyrekcji szkoły. Wartość tych urządzeń to blisko 300 tys. zł.

reklama

 

- W dobie postępującego rozwoju technologicznego, poleganie na przestarzałych narzędziach podczas nauki, uniemożliwia dzieciom i młodzieży właściwe zrozumienie otaczającej ich rzeczywistości. Projekt miał zapewnić im dostęp do powszechnie używanych nowoczesnych narzędzi, aby zajęcia szkolne prowadzone były w zgodzie z osiągnięciami nauki i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Tak wyposażona szkoła z pewnością będzie zachęcała do zdobywania i pogłębiania wiedzy oraz umożliwi skuteczniejszą naukę - mówi Magdalena Maliszewska, autorka projektu.

Projekt  zrealizowany został w 2020 roku w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego, jako projekt dzielnicy Ponikwoda. Głosowało na niego 2125 osób.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama