W Lubelskich Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem była sytuacja na drogowych przejściach granicznych na odcinku granicy Polski z Ukrainą na terenie województwa lubelskiego. W tych okolicach trwa obecnie strajk rolników, w ramach którego są np. blokowane drogi.
Szefowie służb, inspekcji i straży przedstawili kierownictwu Urzędu sytuację związaną z protestem rolników i wydłużaniem się czasu odpraw. Z kolei Krzysztof Komorski - wojewoda lubelski zapowiedział wprowadzenie dobowego raportowania.
- Potrzebuję mieć od Was informację zwrotną, by móc komunikować się ze światem zewnętrznym. Informowanie nas o ważnych rzeczach jest oczywiste, dlatego wprowadzamy dobowe raportowanie. Chciałbym, by pod koniec dnia roboczego do dyrektora Wydziału Środowiska i Rolnictwa spływały proste informacje: Czy stwierdzono w Waszych jednostkach nieprawidłowości? Jeżeli były to według określonych zmiennych będą wypełniane formatki - mówił Krzysztof Komorski.
Na posiedzeniu byli przedstawiciele m.in. Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie, Lubelskiego Zarządu Obsługi Przejść Granicznych w Chełmie, Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie, Granicznego Inspektoratu Weterynarii w Dorohusku, Granicznego Inspektoratu Weterynarii w Koroszczynie, Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Dorohusku i Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Hrebennem.
CZYTAJ TAKŻE: Strajk rolników zaostrzony. Zapowiada się całkowita blokada przejść granicznych z Ukrainą
Do zadań Zespołu należy w szczególności: ocena występujących i potencjalnych zagrożeń mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo publiczne i prognozowanie tych zagrożeń, przygotowanie propozycji działań i przedstawienie wojewodzie wniosków dotyczących wykonania, zmiany lub zaniechania działań ujętych w wojewódzkim planie reagowania kryzysowego, przekazywanie do wiadomości publicznej informacji związanych z zagrożeniami, opiniowanie wojewódzkiego planu reagowania kryzysowego, opiniowanie wojewódzkiego planu ochrony infrastruktury krytycznej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.