Reklama

Reklama

Stare autobusy "Jelcze" zamiast Warbusa? Propozycja lubelskiego radnego Derewendy

Opublikowano: 3 stycznia 2021 06:45
Autor: Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina O to czy można zastąpić autobusy firmy Warbus starymi autobusami marki Jelcz zakupionymi z Warszawy w 2019 roku zapytał władze miasta Robert Derewenda - radny miejski. Jeszcze nie otrzymał odpowiedzi.

Reklama

Robert Derewenda (Prawo i Sprawiedliwość) skierował do Krzysztofa Żuka - prezydenta miasta interpelację w sprawie zastąpienia autobusów firmy Warbus Sp. z. o. o. starymi autobusami marki Jelcz zakupionymi z Warszawy w 2019 roku. Zaznaczył, że Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie nie ogłosił przetargu na nowe przewozy za spółkę Warbus tylko powierzył je bezprzetargowo własnej spółce MPK. 

- Jakie stawki płaci MPK za przewozy starymi autobusami (Jelcze zakupione z Warszawy) i jakie zdolności przewozowe mają te autobusy w stosunku do tego co posiadał Warbus? - zapytał Robert Derewenda. 

Radny podkreślił również, że z tego co wie wynika, że Warbus obsługę prowadził w ramach 20 sztuk pojazdów przegubowych i 10 sztuk stadndardowych. Dodał również, że MPK kupiło w czerwcu 2019 roku 28 sztuk autobusów standardowych starego typu czyli uzyskało ok 33 procent mniejsze możliwości przewozowe na takiej samej ilości.

- Jak w takim razie MPK uzupełniło te 33% mniejszej możliwości przewozowej? - czytamy w interpelacji.

Na koniec poprosił jeszcze o informację czy nie jest tak, że zostały wymienione nowe autobusy przegubowe Warbus na autobusy stare - standardowe za większą stawkę (za jeden wozokilometr) i z mniejszymi możliwościami przewozowymi?

Jeszcze nie ma odpowiedzi ze strony władz miasta. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.