reklama
reklama

Specjalistki z USA w ramach miejskiego programu "Visiting Professors in Lublin"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Specjalistki z USA w ramach miejskiego programu "Visiting Professors in Lublin" - Zdjęcie główne

Visiting Professors in Lublin | foto Miasto Lublin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaOstatnia w tym roku wizyta w ramach miejskiego Programu Visiting Professors in Lublin to spotkanie z ekspertkami z USA – prof. Holly Brown i prof. Dianne Cooney-Miner. Zapisy już trwają.
reklama

- Udział w seminarium jest niepowtarzalną okazją do poszerzenia wiedzy i nawiązania współpracy z ekspertkami i ekspertami m.in. w zakresie opieki nad osobami z niepełnosprawnościami. Działania realizowane w ramach programu Visiting Professors in Lublin nie tylko wzmacniają pozycję naszego miasta w globalnym środowisku naukowym, ale także przyczyniają się do rozwoju lubelskich uczelni, podnosząc ich prestiż i atrakcyjność - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

reklama

W seminarium naukowym pt. „Promowanie pozytywnych zmian w opiece nad osobami z niepełnosprawnością intelektualną i rozwojową poprzez rozwój pielęgniarstwa oraz profesjonalnej współpracy interdyscyplinarnej” wezmą udział ekspertki z dziedziny pielęgniarstwa.

- Głównym punktem spotkania będzie wykład wprowadzający, który wygłosi prof. Holly Brown z Wegmans School of Nursing, St. John Fisher University. Specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa zdrowia psychicznego oraz opieki nad osobami z niepełnosprawnością intelektualną podzieli się swoim ponad 20-letnim doświadczeniem oraz nowatorskimi rozwiązaniami. W ramach wydarzenia odbędzie się również panel dyskusyjny z udziałem prof. Dianne Cooney-Miner, założycielki Golisano Institute for Developmental Disability Nursing. Jej praca na rzecz doskonalenia edukacji pielęgniarskiej oraz wsparcia zawodowego pielęgniarek zyskała uznanie zarówno w USA, jak i na arenie międzynarodowej - wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

reklama

Wydarzenie, którego gospodarzem jest Katedra Zintegrowanej Opieki Pielęgniarskiej Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, odbędzie się 12 września o godz. 14.00 w Auli Collegium Novum przy Al. Racławickich 1. Uczestniczki i uczestnicy będą mogli wziąć w nim udział zarówno stacjonarnie, jak i online, dzięki transmisji na żywo. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Wykład realizowany jest w ramach III edycji programu Visiting Professors in Lublin – inicjatywy Miasta Lublin, która ma wzmacniać umiędzynarodowienie kadry akademickiej oraz promującej Lublin, jako przyjaznego miasta dla środowiska naukowego. Program ma na celu rozwój współpracy badawczej oraz wymiany doświadczeń z czołowymi uczelniami na świecie. Dzięki trzem edycjom programu, Miasto gościło 14 wybitnych naukowców z różnych zakątków świata. W samym 2024 r. Lublin gościł już znakomitych przedstawicieli świata nauki z Japonii (prof. Wataru Uemura), USA (Prof. Mark J. Rozell), Grecji (prof. Alexandros Stefanakis), Włoch (prof. dr Stefan Lorenz Sorgner) i Niemiec (prof. dr Claas Nendel).

reklama

- Jednym z kluczowych osiągnięć programu jest zróżnicowanie dziedzin, w których działają zaproszone ekspertki i eksperci. Do Lublina przyjeżdżają specjalistki i specjaliści z wielu obszarów, jak m.in. ekologia obszarów zurbanizowanych, ortodoncja, astrofizyka, biotechnologia środowiskowa, aktywność fizyczna, psychologia zwierząt, czy etyka nowych technologii. Ta interdyscyplinarność wzbogaca lokalne środowisko akademickie, oferując możliwości do nauki, rozwoju oraz uzyskania nowej perspektywy na aktualne problemy naukowe i technologiczne. Program Visiting Professors in Lublin sprzyja również nawiązywaniu długofalowych kontaktów naukowych, które owocują wspólnymi projektami badawczymi, publikacjami naukowymi oraz innymi formami współpracy międzynarodowej - dodaje Justyna Góźdź.
 
Przykładem takich działań jest udział Instytutu Agrofizyki PAN w projekcie SPIN-FERT. Wizyta prof. Gabriele Berg w Lublinie zaowocowała współpracą z Instytutem, w wyniku której otrzymał on projekt w ramach programu Horizon Europe.
 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama