- Udział w seminarium jest niepowtarzalną okazją do poszerzenia wiedzy i nawiązania współpracy z ekspertkami i ekspertami m.in. w zakresie opieki nad osobami z niepełnosprawnościami. Działania realizowane w ramach programu Visiting Professors in Lublin nie tylko wzmacniają pozycję naszego miasta w globalnym środowisku naukowym, ale także przyczyniają się do rozwoju lubelskich uczelni, podnosząc ich prestiż i atrakcyjność - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
W seminarium naukowym pt. „Promowanie pozytywnych zmian w opiece nad osobami z niepełnosprawnością intelektualną i rozwojową poprzez rozwój pielęgniarstwa oraz profesjonalnej współpracy interdyscyplinarnej” wezmą udział ekspertki z dziedziny pielęgniarstwa.
- Głównym punktem spotkania będzie wykład wprowadzający, który wygłosi prof. Holly Brown z Wegmans School of Nursing, St. John Fisher University. Specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa zdrowia psychicznego oraz opieki nad osobami z niepełnosprawnością intelektualną podzieli się swoim ponad 20-letnim doświadczeniem oraz nowatorskimi rozwiązaniami. W ramach wydarzenia odbędzie się również panel dyskusyjny z udziałem prof. Dianne Cooney-Miner, założycielki Golisano Institute for Developmental Disability Nursing. Jej praca na rzecz doskonalenia edukacji pielęgniarskiej oraz wsparcia zawodowego pielęgniarek zyskała uznanie zarówno w USA, jak i na arenie międzynarodowej - wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Wydarzenie, którego gospodarzem jest Katedra Zintegrowanej Opieki Pielęgniarskiej Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, odbędzie się 12 września o godz. 14.00 w Auli Collegium Novum przy Al. Racławickich 1. Uczestniczki i uczestnicy będą mogli wziąć w nim udział zarówno stacjonarnie, jak i online, dzięki transmisji na żywo. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Wykład realizowany jest w ramach III edycji programu Visiting Professors in Lublin – inicjatywy Miasta Lublin, która ma wzmacniać umiędzynarodowienie kadry akademickiej oraz promującej Lublin, jako przyjaznego miasta dla środowiska naukowego. Program ma na celu rozwój współpracy badawczej oraz wymiany doświadczeń z czołowymi uczelniami na świecie. Dzięki trzem edycjom programu, Miasto gościło 14 wybitnych naukowców z różnych zakątków świata. W samym 2024 r. Lublin gościł już znakomitych przedstawicieli świata nauki z Japonii (prof. Wataru Uemura), USA (Prof. Mark J. Rozell), Grecji (prof. Alexandros Stefanakis), Włoch (prof. dr Stefan Lorenz Sorgner) i Niemiec (prof. dr Claas Nendel).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.